Badanie: większość dzieci wyrasta z “transpłciowości” do czasu osiągnięcia dorosłości

Według trwającego 15 lat badania większość dzieci, które są zagubione i mają problemy z prawidłową identyfikacją co do swojej płci, wyrasta z tego uczucia do czasu osiągnięcia dorosłości.

Badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie w Groningen w Holandii. Polegało na ankietowaniu grupy 2770 dzieci zdezorientowanych co do prawidłowej identyfikacji swojej płci co trzy lata. Pytano je o ich odczucia w tej kwestii – jak podaje Daily Mail cytująca badanie.

Badanie o tzw. “transpłciowości”. Większości dzieci przechodzi wraz z wiekiem

Na początku badania około jedno na dziesięcioro dzieci (11 procent) wyrażało “niezadowolenie ze swojej płci” w różnym stopniu, ale w wieku 25 lat tylko jedno na 25 (4 procent) przyznało, że “często” lub “czasami” odczuwa niezadowolenie z własnej płci.

Wyniki bieżącego badania mogą pomóc młodzieży zdać sobie sprawę, że normalne jest mieć pewne wątpliwości co do własnej tożsamości i tożsamości płciowej w tym okresie wieku, i że jest to również stosunkowo powszechne – podsumowali badacze.

Badanie stanowi poważny ciosem dla tranzycyjnego lobby oraz ideologicznych aktywistów LGBT, którzy twierdzą, że dzieci powinny mieć możliwość odbywania tzw. “tranzycji płciowej” przed i w trakcie okresu dojrzewania. Przypomnijmy – wiąże się to z regularnym zażywaniem środków farmaceutycznych wpływających na gospodarkę hormonalną oraz z odbywaniem procedur medycznych, które mogą się skończyć kastracją w przypadku chłopców lub amputacją piersi w przypadku dziewczynek.

Patrick Brown, pracownik merytoryczny w konserwatywnym think tanku Ethics and Public Policy Center, powiedział Daily Mail: “Badanie dostarcza jeszcze większych powodów do sceptycyzmu wobec agresywnych działań mających ułatwić tranzycje płciowe w dzieciństwie i dorosłości.

– Fakt, że wskaźniki zadowolenia są niższe nawet po kilku latach sugeruje, że dla ogromnej większości ludzi, roztropność i ostrożność, a nie pośpiech w kierunku trwałych operacji czy terapii hormonalnej, będą najlepszym podejściem – dodał – W związku z tym polityki zakazujące tranzycji płciowych dla nieletnich mają dużo sensu – potwierdził Brown.

Holenderskie badania zostały opublikowane w czasopiśmie Archives of Sexual Behavior. Ta praca naukowa jest jednym z najdłużej prowadzonych badań analizujących problem dzieci zdezorientowanych co do swojej płci.

źródło: breitbart.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji