Brytyjska Służba Zdrowia przeciwko tranzycjom płciowym dla dzieci? NOWY RAPORT!

Raport przygotowany przez niezależnych ekspertów na zlecenie brytyjskiej Służby Zdrowia NHS stwierdza, że wcześniejsze badania na temat tzw. “tranzycji płciowych” dla niepełnoletnich są “słabej jakości”. Naukowcy wprost napisali, że wyniki poprzednich badań były przesadzone, aby były w zgodzie m.in. z tezą o konieczności przeprowadzania tych paramedycznych procedur.

To obszar niezwykle słabych dowodów, a wyniki badań są przesadzone lub zniekształcone przez osoby z obu stron debaty, aby poprzeć swoje stanowisko – napisała Hilary Cass, która przewodniczyła recenzji, w wstępie. – Rzeczywistość jest taka, że nie mamy dobrych dowodów na długoterminowe wyniki interwencji (o tranzycji).

Raport: “dowody niezwykle słabe” na uzasadnienie tzw. “tranzycji płciowych” dla dzieci

NHS England zlecił niezależną raport usług identyfikacji płciowej dla dzieci i młodzieży w 2020 roku. (W raporcie “młody dorosły” oznacza osobę między 18 a 30 rokiem życia.)

Raport, znany w Wielkiej Brytanii jako “Cass Report” lub “Cass Review”, wskazuje, że liczba dzieci i młodych ludzi zgłaszających się do NHS Gender Identity Service (GIDS) wzrosła od 2009 roku i miała “wykładniczy wzrost” w 2014 roku.

Od 2009 do 2016 roku liczba nastolatek zgłoszonych do GIDS wzrosła z 15 do 1071, a liczba dziewcząt zgłoszonych wzrosła z dwóch do 138. W międzyczasie liczba nastolatków mężczyzn wzrosła z 24 do 426, a liczba chłopców wzrosła z dziesięciu do 131. Przed 2009 rokiem GIDS przyjmował mniej niż 50 dzieci rocznie, a jeszcze mniej poddawało się procedurom medycznym.

Powszechne wyjaśnienie głosi, że wzrost takich przypadków wynika z większego akceptowania – stwierdza raport – Chociaż z pewnością wydaje się, że jest znacznie większe akceptowanie tożsamości trans, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń, co może tłumaczyć część wzrostu liczby osób, gwałtowna zmiana liczby zgłoszeń w szczególnie krótkim pięcioletnim okresie czasu jest znacznie szybsza, niż można by się było spodziewać w przypadku normalnej ewolucji akceptacji mniejszościowej grupy.

Raport zaleca, aby dzieci i młodzi ludzie zgłaszający się do NHS z powodu usług związanych z płcią, otrzymali “holistyczną ocenę”, która obejmuje badanie “stanów neurorozwojowych, w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu, oraz badanie zdrowia psychicznego.”

Skupienie się na stosowaniu blokerów dojrzewania w celu zarządzania kłopotami związanymi z płcią przyćmiło możliwość, że inne oparte na dowodach metody leczenia mogą być skuteczniejsze – stwierdza raport.

Raport tymczasowy, opublikowany w lutym 2022 roku, nie dostarczył wytycznych dotyczących terapii hormonalnych “ze względu na luki w bazie dowodowej.”

Nowy raport powołuje się na badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Yorku, które pokazały, że blokery dojrzewania rzeczywiście hamowały dojrzewanie, ale również wpływały negatywnie na gęstość kości. Co więcej, w raporcie napisano, że nie stwierdzono “żadnych zmian w dysforii płciowej ani satysfakcji z ciała.” W raporcie napisano również, że dostępne dowody nie sugerują, że terapia hormonalna zmniejszała ryzyko śmierci przez samobójstwo.

Obecnie praktycy NHS mają możliwość stosowania hormonów maskulinizujących lub feminizujących u pacjentów w wieku 16 lat i starszych. Raport zaleca “bardzo ostrożne podejście kliniczne i mocne uzasadnienie kliniczne” dla terapii hormonami maskulinizującymi lub feminizującymi podawanymi osobie poniżej 18 roku życia.

Raport zauważa również możliwość wzrostu liczby osób leczonych hormonami, które następnie dokonują “detranzycji”, choć procentowa liczba jest nieznana z powodu braku długoterminowych badań obserwacyjnych. Raport zaleca “stopniowane podejście” do interwencji, które “adresuje pilne ryzyko”, łagodzi problemy ze zdrowiem psychicznym, aby młoda osoba mogła “podejmować złożone decyzje”, i opracowuje plan, który może obejmować “każdą kombinację interwencji społecznych, psychologicznych i fizycznych.” Zachęca również do rozróżnienia między dziećmi przed i po okresie dojrzewania.

Obecne dowody sugerują, że dzieci, które przedstawiają niezgodność płciową w młodym wieku, najprawdopodobniej przestaną przed okresem dojrzewania, chociaż dla niewielkiej liczby niezgodność będzie trwać – czytamy w raporcie – Rodzice i rodziny potrzebują wsparcia i porad dotyczących najlepszego sposobu wsparcia swoich dzieci w sposób zrównoważony i bezstronny.

Raport Cassa opierał się na najnowszych opracowaniach i materiałach źródłowych takich jak systematyczne przeglądy, badania, oficjalne dane NHS, spotkania z decydentami politycznymi i “doświadczeniach życiowych” przekazanych w grupach dyskusyjnych.

Chociaż niektórzy uważają, że podejście kliniczne powinno opierać się na modelu sprawiedliwości społecznej, NHS działa w oparciu o dowody – czytamy w raporcie.

źródło: nationalreview.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji