Porzucone trojaczki z Tarnowa odnalazły dom! Chłopcy nie będą rozdzieleni

Chłopcy o imionach Wiktor, Kacper i Oskar jakiś czas temu trafili do babci, gdzie jednak nie mogli zostać na stałe. Na szczęście udało się znaleźć im dom, co uchroniło ich przed umieszczeniem w placówce opiekuńczo-wychowawczej, a także przed ewentualnym rozdzieleniem.

Na początku roku w szpitalu w Tarnowie przyszły na świat trojaczki, chłopcy, którzy otrzymali imiona: Wiktor, Kacper i Oskar. Niestety, dzieci zostały porzucone przez matkę i znalazły tymczasowe schronienie u babci – matki ojca. Jednak nie mogły tam pozostać na stałe, więc rozpoczęto poszukiwania bezpiecznego domu dla nich. To nie było łatwe zadanie, ponieważ istotne było zachowanie razem braci.

Chłopcy jednak znaleźli nowy dom! Porzucone trojaczki z Tarnowa nie będą rozdzielone

Znalezienie rodziny zastępczej dla trójki takich maluchów, a to prawie trzymiesięczne dzieci, będzie na pewno dużym wyzwaniem – powiedziała w zeszłym miesiącu w rozmowie z radiem RDN Sylwia Walaszek – Banuch, kierowniczka działu pieczy zastępczej Centrum Usług Społecznych.

O poszukiwaniach domu dla trójki maluchów zrobiło się głośno w całej Polsce. Na portalu społecznościowym Facebook temat poszukiwań nowego domu dla chłopców cieszył się dużą popularnością. Niektórzy z komentujących zwracali uwagę na problemy natury prawnej, które przyczyniać się negatywnie do przedłużających się poszukiwań.

Rodzice zostawili dzieci w szpitalu, wyrazili w ten sposób chęć zrzeknięcia się praw rodzicielskich. Są ludzie, którzy chcą adoptować dzieci, ale nie mogą, bo w tej chwili psycholog i opieka społeczna pracują z biologicznymi rodzicami, aby jednak zaopiekowali się dziećmi, które zostawili i których nie chcą – napisała jakiś czas temu jedna z użytkowniczek platformy Facebook.

Dzieci pozostawały przez jakiś czas pod opieką babci. Jak przekazała nam Sylwia Walaszek-Banuch, w wyniku poszukiwań prowadzonych przez Centrum Usług Społecznych w Tarnowie, znalazła się rodzina, która zdecydowała się zaopiekować chłopcami.

źródło: edziecko.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji