ZUS przypomina o 800+! Wniosek należy złożyć do 30 kwietnia, by uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia

ZUS przypomina o terminie składania wniosków o 800+ na okres świadczeniowy 2024/2025, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Składając wniosek do ZUS najpóźniej do 30 kwietnia, rodzice zapewniają sobie wypłatę jeszcze w czerwcu, pod warunkiem, że dokumentacja jest kompletna i poprawnie wypełniona.

Zachęcamy do niezwłocznego złożenia wniosku. Im dłużej zwlekamy, tym dłuższa przerwa przed otrzymaniem świadczenia. Jeśli wniosek trafi do ZUS do końca kwietnia, pieniądze będą na koncie już w czerwcu. Jeśli do końca maja, wypłata nastąpi do 31 lipca z wyrównaniem za czerwiec – mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS w województwie śląskim.\

ZUS przypomina o 800 plus – wniosek należy złożyć do 30 kwietnia

Jeśli prawidłowo wypełniony wniosek o 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2024/2025 zostanie złożony w terminie: od 1 do 31 lipca 2024 r. – ZUS wypłaci świadczenie z wyrównaniem jedynie od lipca do 30 września 2024 r., od 1 do 31 sierpnia 2024 r. – ZUS wypłaci świadczenie z wyrównaniem jedynie od sierpnia do 31 października 2024 r.

Warto pamiętać, że jeśli wniosek o 800 plus zostanie złożony po 30 czerwca, nie będzie wyrównania od czerwca. Świadczenie zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, rodzic straci świadczenie za czerwiec, a pieniądze dotrą na konto do 30 września – przypomina rzeczniczka ZUS.

Jak składać wnioski o 800 plus? W tym celu można skorzystać z aplikacji mZUS, gdzie istnieje również możliwość sprawdzenia statusu wniosku i daty wypłat. Inne dostępne kanały to Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczna większości polskich banków.

Zmiana rachunku bankowego dla wypłaty 800 plus: Jeśli rodzic chce zmienić numer rachunku bankowego, na który ma być wypłacane świadczenie, musi złożyć nowy wniosek o 800 plus z nowymi danymi konta. ZUS dokona zmiany i poinformuje o tym klienta na profilu PUE ZUS.

Dla nowo narodzonych dzieci rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Wówczas otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka.

źródło: infor.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji