USA: Candance Owens popularna konserwatywna publicystka została katoliczką!

Kilka dni temu konserwatywna amerykańska publicystka Candance Owens ogłosiła swoje dołączenie do Kościoła katolickiego. Ostatnio było głośno o jej sporze z Benem Shapiro i rozstaniu z popularną platformą streamingową Daily Wire+. W przeszłości dała się poznać jako przeciwniczka rządów Joe Bidena oraz ideologii LGBT i ruchu Black Lives Matter.

Candance Owens poinformowała o swojej konwersji na katolicyzm za pośrednictwem popularnej platformy X.

Niedawno podjęłam decyzję o powrocie do domu. Jest oczywiście o wiele więcej rzeczy, które wpłynęły na tę decyzję i którymi zamierzam się podzielić w przyszłości. Ale na razie chwała Bogu za Jego delikatne, ale nieustępliwe prowadzenie mojego serca ku Prawdzie – napisała Owens na X

Candance Owens wstąpiła do Kościoła katolickiego. “Witaj w domu”

Prawicowa dziennikarka należała wcześniej do jednego z odłamów kościoła prezbiteriańskiego. W swojej publicystyce wielokrotnie podkreślała jak ważna jest dla niej wiara w życiu codziennym. W roku 2018 poślubiła katolika i angielskiego przedsiębiorcę George’a Farmera, który kilkukrotnie występował w jej programach posługując apologetyką. Para pobrała się w zaledwie kilka miesięcy od pierwszego spotkania. Małżeństwo ma razem trójkę dzieci. Farmer – syn angielskiego przedsiębiorcy i polityka Michaela Farmera – jest konwertytą z anglikanizmu.

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem. Umacniam cię, jeszcze i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą. Nie boję się. Chrystus jest Królem – napisała Candance Owens na platformie X cytując Pismo Święte.

Zdjęcia dodane do wpisu, który informował o tej podniosłej chwili w życiu Owens, zostały wykonane wewnątrz Brompton Oratory w Londynie. Publicystka zapozowała na nich wraz z proboszczem ks. Julianem Largiem.

Candance Owens zyskała szerszą rozpoznawalność na przestrzeni 2017 i 2018 roku, jako dyrektor ds. komunikacji organizacji Turning Point USA, która popierała politykę Donalda Trumpa. Na przestrzeni kolejnych lata występowała jako komentatorka polityczna na antenie Fox News oraz PragerU.

W 2020 nawiązała współpracę z popularną konserwatywną platformą Daily Wire+. Jej program cieszył się dużą popularnością – również na platformie Youtube. Miesiąc temu została jednak zwolniona, po tym jak weszła w publiczny spór z jednym z założycieli Daily Wire Benem Shapiro. Publicyści weszli w konflikt dotyczący wojny w Izraelu oraz polityki Stanów Zjednoczonych w rejonie. Shapiro jako Amerykanin żydowskiego pochodzenia zarzucił Owens antysemityzm.

źródło: lifesitenews.com / X

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji