W Ostrołęce odwołano imprezę LGBT! Na “Queerowej Oce” mieli pojawić się transwestyci

W niedzielę miała odbyć się pierwsza w historii Ostrołęki impreza LGBT, na której – według zapowiedzi organizatorów – planowano między innymi pokazy drag-queen. Wydarzenie wzbudziło sporo kontrowersji wśród mieszkańców miasta. Oficjalnie zostało odwołane ze względów “bezpieczeństwa”.

Niedzielna “Queerowa Oka” miała być pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Ostrołęce, organizowanym przez aktywistów LGBT. O odwołaniu tego kontrowersyjnego i deprawatorskiego spotkania poinformowało w piątek Multimedialne Centrum Natura, czyli niedoszły gospodarz “imprezy LGBT”.

Ostrołęka się obroniła! Mieszkańcy nie chcieli imprezy LGBT w swoim mieście

Organizatorami wydarzenia były trzy osoby działające na rzecz ideologii LGBT. Aktywiści tak zapowiadali nadchodzące spotkanie:

Na wydarzeniu będzie można zapoznać się z elementami kultury ballroomowej i dragowej. Temat przybliżą nasze wspaniałe osoby performerskie – można było przeczytać w zapowiedzi udostępnionej przez organizatorów.

“Queerowa Oka” wzbudziła wiele kontrowersji w Ostrołęce. Lokalna społeczność nie kryła oburzenia na wieść o tym deprawatorskim happeningu. W zeszły wtorek od imprezy LGBT odcięła się Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki.

W związku z licznymi komentarzami i pytaniami, które do nas docierają, informujemy, że Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki nie jest organizatorem ani współorganizatorem wydarzenia „Queerowa Oka”. – napisano w oświadczeniu – Prosimy o niepowielanie nieprawdziwych informacji – dodano.

Ostatecznie gospodarz wydarzenia – Multimedialne Centrum Natura – zdecydował się odwołać “imprezę”, która miała odbyć się 28 kwietnia.

W związku z nasilającą się fala nienawiści i hejtu wśród mieszkańców Ostrołęki dotyczącymi organizacji wydarzenia Queerowa Oka, zmuszeni jesteśmy odwołać planowane na dzień 28.04.2024r. Multimedialne Centrum Natura oraz Zarząd Fundacji obawia się o bezpieczeństwo osób, które wzięłyby w nim udział. Zapewnienie bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem, z tego względu podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji tego wydarzenia – czytamy w komunikacie Multimedialnego Centrum Natura.

Ostatecznie mieszkańcy Ostrołęki doprowadzili do zatrzymania deprawacji w ich mieście. Warto jednak pamiętać, że organizowanie tego typu wydarzeń w małych miejscowościach jest dokładnym powtórzeniem strategii jaką przez lata aktywiści LGBT stosowali na Zachodzie. Czy Polska powtórzy te błędy? Przykład Ostrołęki pokazuje, że nic nie jest przesądzone.

źródło: eostroleka.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji