Marek Jurek: “To najbrutalniejsze pogwałcenie praw człowieka”

13 kwietnia, o godz. 10:00, w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Kulturkampf 2.0. Świat kontra chrześcijanie”, poświęcona, jak zresztą wskazuje nazwa, tematyce prześladowań chrześcijan. Konferencja stanowiła część odbywających się w arkadach Zamku Targów Wydawców Katolickich oraz wstęp do Narodowego Marszu Życia, jaki kolejnego dnia przemaszerował ulicami stolicy. Wydarzenie poprzedził briefing prasowy dla mediów, a Afirmacja.info była jednym z jego patronów medialnych. Jednym z prelegentów na konferencji był b. marszałek sejmu, a obecnie jeden z głównych głosów katolickiej opinii publicznej, Marek Jurek.

Na wstępie swojego wystąpienia przypomniał on, że cały porządek prawny i moralny cywilizacji zachodniej w dalszym ciągu, mimo coraz silniejszych wpływów liberalnych, znajduje swój fundament w chrześcijaństwie.

Zdaniem Marka Jurka ochrona naczelnych wartości i prawa naturalnego możliwa jest jedyne w oparciu o powrót do tego właśnie fundamentu. B. marszałek sejmu wskazał przy tym na pewną obłudę środowisk liberalnych w Polsce, które przez ostatnie lata obwoływały się obrońcami konstytucji, by teraz w kwestii aborcji całkowicie ignorować jej zapisy.

Zobacz całość jego wystąpienia poniżej:

CZYTAJ TAKŻE: Prawo do życia to najbardziej podstawowe z praw człowieka!

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji