Poruszające wspomnienie z Syrii: “Chrześcijanin ma prawo się bronić”

13 kwietnia, o godz. 10:00, w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Kulturkampf 2.0. Świat kontra chrześcijanie”, poświęcona, jak zresztą wskazuje nazwa, tematyce prześladowań chrześcijan. Konferencja stanowiła część odbywających się w arkadach Zamku Targów Wydawców Katolickich oraz wstęp do Narodowego Marszu Życia, jaki kolejnego dnia przemaszerował ulicami stolicy. Wydarzenie poprzedził briefing prasowy dla mediów, a Afirmacja.info była jednym z jego patronów medialnych. Jednym z prelegentów na konferencji był prezes współorganizującej spotkanie Fundacji Sallux, Holender Johannes de Jong.

W swoim wystąpieniu opowiedział on o swoich wizytach u społeczności chrześcijańskiej w Syrii i niesionej im jej przez jego fundację pomocy. W szczególności de Jong skupił się na walce o przetrwanie, jaką wspomniana społeczność stoczyć musiała przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (ISIS).

Odwołując się do tego przykładu i formowanych w Syrii chrześcijańskich samoobronnych milicji Holender podkreślił kilkukrotnie, że bycie chrześcijaninem nie oznacza postawy biernego pogodzenia z prześladowaniami. Przeciwnie, chrześcijanin to człowiek czynu, który powinien otwarcie stawać w obronie wyznawanych przez siebie wartości, jak również swoich braci w wierze. Postawę taką, choć związaną z użyciem innych narzędzi, odnieść należy nie tylko do rzeczywistości krajów, gdzie chrześcijanie są pozbawiani życia za wiarę, ale również tam, gdzie prześladuje się ich “w białych rękawiczkach”.

OGLĄDAJ TAKŻE: Kto jest najczęściej prześladowany? Ten raport pokazał zaskakującą prawdę

ZOBACZ CAŁE WYSTĄPIENIE JOHANNESA DE JONGA:

https://pomagam.pl/ah846n
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji