Protestancki kościół zgodził się na kapłanów-LGBT. Milion wiernych odeszło

W zeszłym tygodniu Zjednoczony Kościół Metodystyczny (UMC) stracił ponad 1 milion członków w jeden dzień. To odpowiedź afrykańskich wiernych, po tym jak UMC dozwolił na kapłaństwo osób identyfikujących się jako LGBT oraz na tzw. “małżeństwa jednopłciowe”.

Do rozłamu doszło kilka tygodni po tym, jak Kościół Metodystyczny zagłosował za dopuszczeniem duchownych identyfikujących się jako LGBT i zniesieniem zakazu tzw. “małżeństw jednopłciowych”. Kościół Metodystyczny z Wybrzeża Kości Słoniowej (Église Méthodiste Unie Côte d’Ivoire) zagłosował 28 maja za opuszczeniem UMC. To ponad 1 milion wiernych.

Milion wiernych opuściło metodystów. “Kapłaństwo LGBT zaprzecza Ewangelii”

Metodyści z Wybrzeża Kości Słoniowej podjęli decyzję o opuszczeniu UMC ‘z powodów sumienia, przed Bogiem i Jego słowem, najwyższym autorytetem w sprawach wiary i życia.’ Decyzja UMC o akceptacji dla ideologii LGBT i dozwoleniu tzw. “małżeństw jednopłciowych” w ocenie Iworyjczyków “odbiega od Pisma Świętego“.

Kościół UMC poświęca swoją cześć i jedność, aby uhonorować społeczność LGBTQ – mówili Afrykanie, motywując swoją decyzję o rozstaniu.

W oświadczeniu biskup Benjamin Boni powiedział, że UMC “opiera się teraz na wartościach społeczno-kulturowych i kontekstualnych, które zniszczyły jego doktrynalną i dyscyplinarną integralność.

Wskutek decyzji wiernych z Wybrzeża Kości Słoniowej UMC traci ponad milion członków.

Warto zauważyć, że metodyzm w konserwatywnej/tradycyjnej formie liczebnie rośnie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Z kolei metodyści w Stanach Zjednoczonych od lat doświadczają spadku liczby wiernych — zwłaszcza od czasu, gdy denominacja zaczęła przyjmować lewicowe postulaty.

CZYTAJ TAKŻE:

Kolejni będą metodyści z Korei? LGBT jest dla nich nieakceptowalne

Metodyści z Wybrzeża Kości Słoniowej nie są pierwszą grupą, która opuściła UMC.

W ciągu ostatnich kilku lat tysiące kongregacji UMC w Stanach Zjednoczonych odłączyło się od UMC, dołączając do Global Methodist Church lub pozostając niezależnymi. Odeszli, podając za powód, dryf kongregacji w “stronę liberalną”.

Kościół Metodystyczny w Korei — który liczy około 1,5 miliona członków — również może wkrótce opuścić UMC.

Homoseksualność nie może być zaakceptowana aż do powrotu Pana. To nie jest kwestia emocjonalna, lecz sprawa niezmiennej prawdy. Homoseksualność jest wyraźnie grzechem – napisała w oświadczeniu, opublikowanym w zeszłym miesiącu, koalicja konserwatywnych metodystów z Korei – To jest kwestia świętości życia, którą Kościół musi nauczać poprawnie, bez kompromisów.

źródło: theblaze.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji