Jordan Peterson dobitnie o “miesiącu dumy LGBT”. “To festiwal pychy, nie miłości”

Jordan Peterson ma dosyć tzw. “LGBT Pride Month”, czyli “miesiąca dumy LGBT”. Popularny na całym świecie psychiatra kliniczny powiedział, że widzi ‘prawdziwy i wyraźny element seksualnego narcyzmu w tym całym spektaklu “dumy”‘.

Doktor Jordan Peterson jest popularnym na całym świecie mówcą. Psychiatra kliniczny, który na co dzień wykłada na Uniwersytecie w Toronto, zasłynął w 2016 roku na platformie Youtube. Od tamtego czasu jego popularność tylko rośnie. Ostatnio psychiatra skrytykował w ostry sposób koncepcję “Pride Month”, czyli “miesiąca dumy LGBT”.

Jordan Peterson ostro o “miesiącu dumy LGBT”: sprowadzenie tożsamości do niedojrzałości i hedonizmu

Odbywający się co roku w czerwcu “Miesiąc Dumy” ma za zadanie oddawać szacunek wszystkim osobom, które identyfikują się z akronimem “LGBT”. W ocenie Petersona jest jednak zupełnie inaczej. Naukowiec, który jest zdecydowanym krytykiem operacji tzw. “tranzycji płciowej”, jest zmęczony coroczną “celebracją seksualności”. Kanadyjski psychiatra wprost mówi o “narzucaniu” tego “na całym świecie”.

Pride nie jest festiwalem miłości. To festiwal pychy. Dlatego nazywa się Pride. Wierzę, że ludzie mówią to, co chcą powiedzieć – powiedział Peterson – Pycha nie bez powodu jest grzechem kardynalnym – dodał.

Peterson zauważył, że uznawanie seksualnych pragnień, czy po prostu “zdegenerowanych postaw” jako podstawy swojej tożsamości jest po prostu błędne.

Czy ludzie mają prawo wyrażać swoją seksualność tak, jak uważają za stosowne? Do pewnego stopnia, jeśli jest to za obopólną zgodą i dotyczy dorosłych, ale przede wszystkim wśród ludzi cywilizowanych w jakimkolwiek stopniu, jest to dość prywatna sprawa – zauważył w ostrych słowach Jordan Peterson – To również prawda, że tożsamość oparta na czymś tak wąskim jak, powiedzmy sobie, pragnienia seksualne, w ogóle nie jest tożsamością. Są to oznaki poddania się instynktualnym kaprysom – dodał ceniony psychiatra kliniczny.

Ponadto w wywiadzie dla Fox News Peterson powiedział, że należy powiedzieć: “Dosyć. Dosyć dla ‘Pride’ w kościołach, dosyć dla “Pride” w bankach (…). Żeby kościół wywieszał flagę ‘Pride’… Pycha to w chrześcijaństwie grzech główny (…). Co wy tutaj świętujecie? ‘Tolerancję’. Tolerancja wady nie jest cnotą“.

Naukowiec w udzielonym wywiadzie nazwał również przedstawicieli ruchu transgender “rzeźnikami i kłamcami” oraz zauważył, że homoseksualiści w ostateczności stracą na sojuszu z radykałami “wszystko co zyskali”.

źródło: yahoo.com / bialykruk.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji