SZOK! Mąż podtruł żonę pigułką poronną. Nie chciał dziecka i żądał rozwodu

Catherine Herring opowiedziała, że w marcu 2022 roku jej mąż, Mason Herring, podał jej pigułkę poronną po tym, jak poinformowała go o ciąży. Sprawa Masona Herringa, adwokata z Teksasu, była szeroko komentowana w amerykańskich mediach w lutym. Wówczas to mężczyzna został skazany na 180 dni więzienia i 10 lat w zawieszeniu za podtruwanie swojej żony.

Kobieta, której mąż został skazany za podanie jej pigułki poronnej, przemawiała ostatnio przed Sądem Najwyższym USA. Catherine Herring podzieliła się swoją historią na potrzeby wysłuchania przed Sądem Najwyższym, które dotyczyło planów liberalizacji dostępu do pigułki planowanego przez administrację Bidena.

Mąż ją podtruł. Kobieta zaczęła krwawić, ale udało się uratować dziecko

W wywiadzie udzielonym The Christian Post przed budynkiem sądu, Catherine Herring opowiedziała, że w marcu 2022 roku jej mąż, Mason Herring, podał jej pigułki aborcyjne po tym, jak poinformowała go o ciąży. Początkowo maż został oskarżony o napaść w celu wywołania aborcji, ale przyznał się do winy za uszkodzenie ciała dziecka i napaść na kobietę w ciąży. Catherine Herring otwarcie opowiada swoją historię mediom, pomimo sprawy rozwodowej, która jest w toku. Para była małżeństwem przez 11 lat.

Ta ciąża była kompletnym zaskoczeniem – wyjaśniła – Dowiedziałam się o niej około tydzień po tym, jak poprosił o separację. Jego pierwszą reakcją było, że to zrujnuje jego plany i sprawi, że będzie wyglądał jak ‘idiota’ – pani Catherine opisuje kontekst całej sytuacji.

Herring powiedziała, że “wszystko zaczęło się” rankiem 17 marca 2022 roku. Jej mąż przyniósł jej śniadanie do łóżka i podał szklankę wody, zachęcając ją do “nawadniania się” w trakcie ciąży. Podczas jedzenia i picia, mąż nalegał, by piła szybciej, a gdy robiła to zbyt wolno, zaczął się złościć.

Gdy kazał jej wypić wodę, ponieważ musiał iść do biura, spojrzała na szklankę i zauważyła, że woda jest mętna. Kiedy zapytała, co było w szklance, obwiniał brudne rury za zanieczyszczenie.

A może wziąłem brudną szklankę – Herring przytoczyła słowa męża – Ale zabrał szklankę i około 30 minut później zaczęłam się gwałtownie źle czuć. Miałam ciężką biegunkę i skurcze, a kilka godzin później zaczęłam krwawić.

Pani Herring nigdy wcześniej nie dzwoniła na infolinię pomocy ciążowej. Jednak rankiem, gdy doszło do pierwszej próby otrucia, przypomniała sobie artykuł o zakazie reklamowania możliwości odwrócenia efektów pigułki aborcyjnej. Kobieta znalazła wówczas numer infolinii, wyszukując “odwrócenie efektów pigułki aborcyjnej” w Google.

Odwrócenie skutków pigułki aborcyjnej

Proces ten polega na podaniu progesteronu szybko po podaniu pigułki aborcyjnej. Medycy twierdzą, że jeśli zabieg przeprowadzi się we właściwym czasie, może uratować ciążę.

Udało mi się porozmawiać z pielęgniarką – powiedziała Herring – Nie byliśmy pewni, co było w szklance, ale podejrzewaliśmy, że może próbował zrobić coś, by zaszkodzić dziecku. [Pielęgniarka] zaleciła, żebym zaczęła przyjmować progesteron.

I dzięki łasce Bożej, miałam już receptę w mojej apteczce z poprzedniej ciąży – dodała. – Więc mogłam natychmiast przyjąć odpowiednią dawkę.

Herring powiedziała, że później poszła na pogotowie, ale jej mąż nigdy nie przyszedł jej odwiedzić. Po pierwszej nieudanej próbie aborcji jej dziecka, Herring powiedziała CP, że Mason Herring próbował ją otruć jeszcze 6 razy w ciągu dwóch miesięcy.

Kobieta zaczęła zbierać dowody. Z pomocą prywatnego detektywa, Herring złapała męża na gorącym uczynku przy użyciu ukrytej kamery. Przekazała dowody policji.

Pomimo prób męża, by usunąć ciążę, Herring potwierdziła, że jej córka żyje i ma obecnie 19 miesięcy.

Ma wiele problemów rozwojowych – powiedziała matka – Ale żyje.

Administracja Bidena chce upowszechnienia pigułki aborcyjnej

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wysłuchał panią Herring oraz innych obywateli, którzy zabrali głos wobec decyzji Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) o złagodzeniu przepisów dotyczących mifepristonu, czyli pierwszego leku w schemacie aborcji chemicznej.

Mifepriston działa przez blokowanie hormonu progesteronu niezbędnego do utrzymania zdrowej ciąży, co powoduje śmierć nienarodzonego dziecka z głodu.

W 2021 roku FDA złagodziła przepisy dotyczące mifepristonu, umożliwiając kobietom otrzymywanie go pocztą bez wizyty u lekarza. Już wcześniej, w 2016 roku, FDA zniosła wymóg zgłaszania powikłań po chemicznej aborcji przez lekarzy.

Historia Catherine Herring pojawia się w kontekście starań w Kolorado, by zakazać lekarzom podawania progesteronu kobietom, które wzięły pierwszą pigułkę w schemacie aborcji chemicznej, ale chcą zachować ciążę. Jest to pierwsze tego rodzaju prawo w kraju. Ustawa została zawieszona w zeszłym roku przez federalnego sędziego do czasu rozstrzygnięcia pozwu złożonego przez katolicką organizację zdrowotną.

źródło: Christian Post

ZOBACZ WYWIAD:

CZYTAJ TAKŻE: