Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. S. Kostki w Kielcach z najlepszym wynikiem

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki osiągnęła najwyższy wynik w Kielcach i w województwie świętokrzyskim z egzaminu ośmioklasistów w 2024 r. Jak poinformował dyrektor ks. Jacek Kopeć, szkoła zajęła pierwsze miejsce wynikiem: 87,33 procent (79% j. polski, 89% matematyka, 94% j. angielski), tym samym przekraczając średni wynik województwa o ok. 29%.

Egzamin zdawało 36 uczniów i uczennic, z czego 23 uczniów uzyskało wynik równy 100%. Wśród nich była finalistka ogólnopolskiej olimpiady oraz jedna laureatka i 14 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, w tym jedna podwójna finalistka i jeden potrójny finalista.

Szkoła Podstawowa im. św. S. Kostki w Kielcach z najlepszym wynikiem 8-klasisty w regionie

Ksiądz dyrektor składa wielkie gratulacje zarówno dla uczniów jak i ich nauczycieli, którzy włożyli dużo pracy i serca w przygotowania i dla rodziców za motywowanie swoich dzieci. Na stronie internetowej szkoły napisał m.in. „Kostka znaczy więcej!”.

Początki szkoły wiążą się z historią renomowanej placówki szkolnictwa przedwojennego, czyli z Prywatnym Gimnazjum Męskim im. św. Stanisława Kostki, które powołano w 1923 r.

Szkoła funkcjonowała do 1949 r. Wówczas przejęły ją władze komunistyczne i zmieniły jej status na III Państwową Męską Szkołę Ogólnokształcącą. W 1966 r. po kolejnej reformie oświaty, w jej miejsce powołano V Liceum Ogólnokształcące, wybierając na patrona szkoły ks. Piotra Ściegiennego, który urodził się w podkieleckiej Bilczy.

26 lat temu przywrócono pierwotny status szkoły, powołując Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Tworzą go: Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: