Były transseksualny urzędnik Bidena unika więzienia za kradzież

Sam Brinton, były urzędnik administracji Joe Bidena, znany z noszenia sukienek, przyznał się do kradzieży damskiego bagażu na lotnisku w USA. Dzięki ugodzie sądowej, Brinton uniknie więzienia, co wzbudziło kontrowersje wśród opinii publicznej.

Brinton w administracji. Reakcja społeczna na uniknięcie więzienia

Brinton przyznał się do drobnej kradzieży, co pozwoliło na złagodzenie zarzutów z kradzieży z włamaniem, za które groziło mu do 20 lat więzienia. W ramach ugody zobowiązał się do przejścia terapii zdrowia psychicznego, napisania listu z przeprosinami i wykonania 50 godzin prac społecznych.

Sam Brinton zasłynął jako jeden z pierwszych tzw. “niebinarnych” urzędników federalnych w administracji Bidena. Jego publiczne wystąpienia w sukienkach przyciągały uwagę mediów i społeczeństwa, czyniąc go jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci administracji w pierwszych latach jej istnienia.

Decyzja sądu spotkała się z mieszanymi reakcjami. Niektórzy uważają, że Brinton został potraktowany zbyt łagodnie, podczas gdy inni doceniają nacisk na terapię zdrowia psychicznego i resocjalizację zamiast kary więzienia.

Przed Brintonem teraz czas na zrehabilitowanie się i odbudowanie zaufania publicznego, co może być bardzo trudne lub nawet niewykonalne.

źródło: Daily Wire

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: