Marka North Face finansuje letnie obozy, na których dzieci zachęca się do odgrywania ról drag-queen

Marka odzieżowa North Face przekazała środki na sfinansowanie obozu letniego dla dzieci na którym były one zachęcane do odgrywania ról drag-queen. Przebieranki chłopców w damskie ubrania miało poszerzyć ich zakres “ekspresji płciowej”. Teraz firma być może będzie musiała się zmierzyć z bojkotem konsumenckim.

Znany jako Camp Brave Trails, nocny obóz letni obsługuje nastolatków, w wieku od 12 do 17 lat, którzy “identyfikują się” jako LGBT. Tereny obozowe znajdują się w Nowym Jorku i Kalifornii. Organizatorzy chlubią się obecnością obozowiczów ze wszystkich 50 stanów oraz innych krajów.

Obóz LGBT dla nastolatków finansowany prze odzieżowego giganta North Face

W jednym z wpisów na platformie X organizacja non-profit Gays Against Groomers (Geje przeciwko wykorzystującym dzieci) wezwała do bojkotu marki The North Face z powodu jej sponsorowania Brave Trails. Organizacja wzywająca do bojkotu zauważyła, że obóz wspierany przez odzieżowego giganta oferuje rzeczy takie jak “Terapia Queer” dla dzieci. Gays Against Groomers stwierdziło również, że The North Face przekazał 100 000 dolarów na rzecz Camp Brave Trails, ale nie podał źródła tej kwoty.

W czerwcu 2021 roku The North Face poinformowało na platformie X, że przekazało ponad 70 000 dolarów ze swojej “Pride Collection” (kolekcja odzieżowa poświęcona ruchowi LGBT) na rzecz Camp Brave Trails. Firma dołączyła do postu zdjęcie kolekcji, na którym widoczne są różne artykuły odzieżowe ozdobione tęczową flagą LGBT i flagą trans.

Organizacja non-profit “Gays against groomers” podała link do artykułu opublikowanego w lutym na swojej stronie internetowej, który ostrzegał rodziców przed obozami młodzieżowymi, które przedstawiają się jako “bezpieczna przestrzeń” dla dzieci, ale w rzeczywistości uczą je eksploracji swojej seksualności. Jako przykład wymieniono Camp Lilac, który rzekomo oferuje “działania skupione na osobach trans”.

Na swojej stronie internetowej Camp Brave Trails reklamuje standardowe letnie zajęcia obozowe, takie jak wędrówki, łucznictwo i obserwacje gwiazd, ale z “dotykiem LGBTQ+”. Obóz letni obiecuje obozowiczom, że mogą “rozpocząć podróż odkrywania siebie”, gdy dowiadują się więcej o społeczności LGBT poprzez “wyjątkowe” programy, które – jak twierdzi obóz – obozowicze znajdą tylko na obozie takim jak Brave Trails.

W sierpniu 2023 roku Brave Trails udostępnił na YouTube wideo, które prezentowało jedną z sesji obozowych na rok. W różnych momentach wideo młodzi obozowicze mogą być widziani w sytuacji kiedy przebierają się za osoby płci przeciwnej i występują jako “drag-queen”.

Inne wideo opublikowane na YouTube w 2020 roku zawierały fragmenty z “Backyard Drag Extravaganza” Brave Trails, który odbył się wirtualnie podczas pandemii COVID-19. Wydarzenie to obejmowało występ profesjonalnej drag queen Pattie Gonia, a obozowicze także uczestniczyli w występie dragowym online.

źródło: christianpost.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji