Prokuratura dementuje informacje ws. “nastolatki”, której miano odmówić aborcji [NASZ NEWS]

Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na nasze pytania, zdementowała informacje podawane przez Fundację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA. W ostatnim czasie media obiegły informację, że zgwałconej 14-latce odmówiono aborcji. Tymczasem prokuratura podaje nowe informacje i prostuje, że sprawa dotyczy 24-letniej kobiety i przestępstwa z art. 198 kk.

Według informacji przekazanych nam przez Prokuraturę Krajową, sprawę prowadzi jedna z prokuratur regionu białostockiego.

Postępowanie dotyczy doprowadzenia nieporadnej ze względu na stan zdrowia pokrzywdzonej w wieku 24 lat ( a nie 14 -latki jak podawały media) do obcowania płciowego, tj. czynu z art. 198 kk. W toku postępowania pokrzywdzona została przesłuchana przez sąd na posiedzeniu z udziałem biegłego psychologa – podaje Prokuratura Krajowa.

Na początku tego roku sprawca usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 198 kk, który mówi o tym, że “kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej – Łukasz Łapczyński, że z uwagi na dobro pokrzywdzonej, śledczy nie będą podawali szerszych informacji w tej sprawie.

Czytaj także:

Afirmacja.info

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji