“Rodzina jest najważniejsza”. Wyjątkowy piknik w Stalowej Woli

W sobotę rodziny w Stalowej Woli mogły uczestniczyć imprezie, która została im zadedykowana. Podczas imprezy na uczestników czekało nie tylko mnóstwo atrakcji, ale także można było wziąć udział w zbiórce podpisów pod projektem “Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”.

Weekendy majowe to doskonały czas na spędzenie swoich wolnych chwil na świeżym powietrzu. Wykorzystali to organizatorzy pikniku “Rodzina jest najważniejsza”, którzy zapewnili swoim gościom dużo atrakcji.

Rodzina – najwyższa wartość

To jednak nie dmuchane zabawki, zjeżdżalnie czy różnego rodzaju animacje sprawiły, że impreza była tak wyjątkowa. Zdecydowała o tym akcja “Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców“. Na pikniku zbierano podpisy pod wsparciem tej inicjatywy.

– Chcemy wzmocnić rolę rodziców, by decydowali o tym, jakie treści i co jest przekazywane naszym dzieciom. By bez ich zgody dzieci nie mogły być poddawane treściom, które są dla nich nieodpowiednie. Żeby te treści, które są przekazywane naszym najmłodszym były dostosowane do ich wieku, do ich rozwoju emocjonalnego, by nie szkodziły, a pomagały – powiedział portalowi stalowemiasto.pl prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Ochrona dzieci

Inicjatywa ma za zadanie wprowadzić prawo, dzięki któremu to rodzice będą decydowali o dodatkowych zajęciach jakie mają miejsce w szkole dla ich dzieci. Będzie to zdecydowanie ograniczało sytuacje, w której młodzi Polacy są w podstępny sposób indoktrynowani szkodliwymi treściami. Zbiórce podpisów towarzyszyły także rozmowy nad przyszłością rodziny.

źródło: TVP3, stalowemiasto.pl, Twitter

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji