Koniec ze zmianą płci u niepełnoletnich? Ordo Iuris przygotowuje propozycję przepisów

“(…) nasi prawnicy słyszą od kolejnych ofiar genderowej ideologii, że jako nastolatki trafili na internetowe fora, gdzie usilnie namawiano ich do przyjmowania hormonów, zmiany płci w dokumentach czy do nieodwracalnych operacji, bezpowrotnie usuwających narządy płciowe” – pisze na stronie Instytutu Ordo Iuris jego prezes mec. Jerzy Kwaśniewski.

O przygotowywanej propozycji nowych przepisów poinformowała wczoraj “Rzeczpospolita”. Projekt ma zostać opublikowany jeszcze w tym miesiącu, najpóźniej w czerwcu. Zgodnie z jego założeniami przeprowadzanie zabiegów zmiany płci u osób poniżej 18 r.ż. byłoby zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Bezpośrednią okolicznością, która skłoniła Instytut do pracy nad nowymi przepisami, jest historia, jaką podzielił się przed kilkoma tygodniami znany bloger Łukasz Sakowski. Jako nastolatek został on zmanipulowany przez poznanego w sieci transseksualistę, który nakłonił go do rozpoczęcia procedury zmiany płci. Sakowski po kilku latach rozpoczął proces detranzycji, całą sytuację przypłacił jednak poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym i fizycznym (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

W ostatnim czasie o nasilającym się w Polsce problemie młodych osób decydujących się na procedurę tranzycji mówił dwukrotnie m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Wskazał on m.in., że spośród 13-14-latków odczuwających zaburzenia tożsamości płciowej jedynie ok. 20% wykazuje rzeczywistą osobowość transpłciową (więcej o tym TUTAJ).

Tymczasem wielu lekarzy decyduje się na rozpoczynanie procedury zmiany płci u nastoletnich pacjentów bez wystarczającego wywiadu lekarskiego i niezbędnych badań. Skutkuje to poważnymi problemami zdrowotnymi i psychicznymi młodych ludzi (często nieodwracalnymi), a czasem wręcz ich późniejszymi samobójstwami.

Podobne do wspomnianych wyżej przepisy, ograniczające możliwość zmiany płci przez osoby niepełnoletnie, wprowadzają w ostatnim czasie coraz liczniej rządy państw zachodnich, m.in. Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy niektóre stany USA.

CZYTAJ TAKŻE: Aż o 19700 % zaburzeń płci u dzieci więcej! Czy to już globalna epidemia? – dane z 10 krajów

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji