Mocne słowa G. Meloni o migrantach i UE. Kup biografię włoskiej premier pod naszym patronatem!

Goszcząca w ostatnich dniach w Polsce premier Włoch Giorgia Meloni złożyła w trakcie środowej (5.07) konferencji prasowej kilka istotnych deklaracji. Konserwatywna polityk mówiła m.in. o zalewających Europę migrantach i przyszłym kształcie wspólnoty europejskiej.

“Tak długo, jak będziemy próbowali rozwiązać problem migracji przerzucając między sobą nielegalnych imigrantów, którzy docierają na nasz kontynent, nigdy nie znajdziemy skutecznego rozwiązania. Jedyne skuteczne rozwiązanie to (…) powstrzymanie napływu nielegalnych imigrantów zanim dotrą oni na kontynent europejski” – podkreśliła Giorgia Meloni.

“Europa to nie jest klub, w którym my decydujemy, kto może być członkiem tego klubu, a kto nie. (…) To historia decyduje, kto jest Europejczykiem, a kto nie. (…) Unia Europejska nie może regulować najdrobniejszych kwestii w życiu swoich obywateli. Europa powinna skupić się na myśleniu szerokim, na nakreśleniu szerokiej strategii. (…) Niech Bruksela nie zajmuje się tym, czym Rzym zajmie się u siebie lepiej, a Rzym niech nie zajmuje się tym, czym może lepiej się zająć Bruksela” – dodała premier Włoch.

“Jan Paweł II powiedział, że wolność nie polega na tym, że się robi to, co się chce, ale polega na tym, że ma się prawo robić to, co powinniśmy. Jesteśmy wszyscy wolni. Zawsze byliśmy wolni. I dlatego właśnie zawsze będziemy robić to, co należy zrobić. Mianowicie: przywrócimy ducha i tożsamość naszemu kontynentowi” – przypomniała na zakończenie polityk.

Wizyta Giorgii Meloni w Polsce zbiega się z wydaniem pierwszej polskiej biografii książkowej premier Włoch i szefowej konserwatywnego ugrupowania “Bracia Włosi”. Autorem książki jest Kacper Kita, publicysta i analityk, specjalista od tematyki międzynarodowej i kulturowej oraz biograf francuskiego polityka i pisarza Erica Zemmoura. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Dębogóra, a patronem medialnym publikacji jest Afirmacja.info. Szczegółowe informacje na temat publikacji prezentujemy TUTAJ.

Książka w przedsprzedaży:
➡️https://debogora.com/product-pol-2358-Meloni-Jestem…

Ebook już dostępny!
➡️https://debogora.com/product-pol-2359-Meloni-Jestem…

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji