Wyrok dożywocia dla nastolatka. Zabił nauczycielkę, bo ta wystawiła złą ocenę

Jeden z dwóch nastolatków, którzy przyznali się do zabicia kijem baseballowym nauczycielki hiszpańskiego, został skazany na dożywocie. Sąd wydał wyrok z możliwością uzyskania zwolnienia warunkowego dla Willarda Millera po 35 latach.

“Twoje przerażające działania spowodowały śmierć Nohemy Graber, a jej rodzina nigdy nie będzie w stanie wypełnić tej ogromnej pustki” – oświadczył sędzia Shawn Showers. Dodatkowo powiedział, że gdyby prawo stanowe na to pozwalało, rozważyłby skazanie go na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, ze względu na jego wiek nieletni.

Zabójstwo nauczycielki

Według ustaleń prokuratury, uczniowie zaatakowali 66-letnią nauczycielkę szkoły średniej w Fairfield 3 listopada 2021 roku. Atak miał miejsce w parku, gdzie kobieta często spacerowała po szkole. Motywem zabójstwa było rzekome wystawienie przez nauczycielkę niesprawiedliwej oceny Millerowi.

“Asystent prokuratora generalnego stanu Iowa, Scott Brown, ocenił ten czyn jako okrutny i haniebny” – powiedział sędzia podczas czwartkowej rozprawy.

Miller i Jeremy Goodale mieli po 16 lat, kiedy zostali oskarżeni o to zabójstwo. Ciało kobiety zostało odnalezione w parku, zakryte plandeką. Obydwaj oskarżeni przyznali się do winy.

Według informacji przekazanych przez “USA Today”, Goodale ma zostać skazany w sierpniu. Prokuratorzy będą domagać się dla niego kary od 25 lat do dożywocia. Obaj sprawcy zostali również zobowiązani do zapłacenia grzywny w wysokości 150 000 dolarów jako zadośćuczynienie dla rodziny nauczycielki.

Czytaj także:

źródło: polsatnews.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji