Im więcej dzieci tym niższe podatki? Polacy wypowiedzieli się w sondażu

Z wyników sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu” wynika, że 52% Polaków popiera wprowadzenie rozwiązania, które uzależnia wysokość podatku od liczby dzieci. Natomiast 33% badanych jest przeciwnych temu pomysłowi.

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster na próbie 1043 dorosłych Polaków, respondentom postawiono pytanie, czy zgadzają się z twierdzeniem, że “im więcej w rodzinie jest dzieci, tym mniejszy podatek powinna płacić rodzina”.

Podatki a dzieci

Z wyników sondażu wynika, że 52% osób opowiedziało się za tym rozwiązaniem, uznając je za korzystne. Natomiast 33% odpowiedziało negatywnie. Ich zdaniem podatki nie powinny zależeć od posiadania dzieci. Pozostałe 15% badanych wskazało na odpowiedź “nie wiem, trudno powiedzieć”, co sugeruje, że nie mieli jednoznacznej opinii na ten temat.

Jeden z ekonomistów, Marek Zuber, wyraził pozytywne zdanie na temat tego rozwiązania, podkreślając wypowiedzi dla “Super Expressu”, że ma ono sens. Dodatkowo, cieszy się, że Polacy tak pozytywnie podchodzą do tego pomysłu.

Według niego niższe podatki, czyli powiązanie pomocy państwa z liczbą dzieci może być stymulujące dla dzietności oraz promować aktywność zawodową, co w Polsce jest szczególnie ważne w kontekście obecnych problemów z pracownikami.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 12-13 lipca.

Czytaj także:

źródło: bankier.pl, Super Express

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji