Wierni aresztowani za modlitwę przeciw dewiacjom. Skandaliczne działania policji w USA

Do oburzającego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (29.07) w miasteczku Watertown w Wisconsin. Policja zatrzymała tam mężczyzn wyrażających poprzez modlitwę sprzeciw wobec seksualizacji dzieci, do jakiej dochodziło przy okazji trwającej w miejskim parku imprezy drag queen (mężczyzn przebierających się za kobiety).

Protestujący związani byli z jednym z lokalnych Kościołów ewangelickich i organizacją “Ocalmy tęczę”, sprzeciwiającą się zawłaszczaniu przestrzeni publicznej i symboliki przez organizacje LGBT. Oficjalnym powodem ich aresztowania było złamanie zakazu używania urządzeń nagłaśniających. W obronie zatrzymanych stanął obecny na miejscu pastor Matt Trewhella. Słowa, które skierował do policjantów, poruszają.

“List do Rzymian 13, wam, oficerom, którzy właśnie przybyliście, wyjaśnia, że ​​waszym obowiązkiem jest ukaranie złoczyńców. Złoczyńcy to ci ludzie, którzy seksualizują dzieci. Naszym obowiązkiem jest nagradzać tych, którzy czynią dobro. To są ludzie, których aresztowaliście. Całkowicie wypaczyliście swoją, daną przez Boga, funkcję i rolę, obróciliście ją do góry nogami, a my zastanawiamy się, jak zło zadomowiło się w Niemczech? W Związku Radzieckim?” – mówił do policjantów wzburzony Trewhella.

“Nie powinniście aresztować dobrych ludzi i pozwalać złym ludziom swobodnie się rządzić. Waszym obowiązkiem jest aresztować złoczyńców. Istnieje tu w mieście rozporządzenie dotyczące przekazywania dzieciom treści seksualnych. [Ludzie tutaj] przekazują dzieciom treści seksualne. Mogliście ich aresztować, ale zdecydowaliście, że tego nie zrobicie. Wybraliście aresztowanie chrześcijan, którzy po prostu są tutaj, modląc się i oferując ludziom literaturę” – kontynuował pastor. Jak przypomina serwis “Christian Post”, zgodnie z prawem stanu Wisconsin karze aresztu podlega każda osoba, która przekazuje dzieciom treści o charakterze jednoznacznie seksualnym.

Bezczelnością wykazała się również organizująca spotkanie dewiantów organizacja Unity Project of Watertown. “Tak, mieliśmy grupę neonazistów, którzy pojawili się, aby zaprotestować przeciwko naszemu wydarzeniu. Ale wiecie, kto jeszcze się pojawił? Departament policji, który ciężko pracuje, aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój naszego wydarzenia. Grupa przywódców religijnych, w tym rabini, pastorzy i księża, potwierdza swoje poparcie dla osób i społeczności biorących udział w tym wydarzeniu” – stwierdził rzecznik organizacji Robing Kangas.

CZYTAJ TAKŻE: Protestował przeciwko występom “Drag Queen” dla dzieci. Został aresztowany

OGLĄDAJ TAKŻE: