„Bóg się nie myli, nikt nie rodzi się w niewłaściwym ciele”. Mocne słowa biskupa na ŚDM

Jasne stanowisko ws. forsowanej przez środowiska LGBT agendy zajął w trakcie zakończonych w niedzielę Światowych Dni Młodzieży ordynariusz hiszpańskiej diecezji Orihuela-Alicante bp José Ignacio Munilla.

“Ekologia musi zaczynać się od szacunku dla nas samych, Bóg stworzył nas właściwie, Bóg się nie myli, nikt nie rodzi się z niewłaściwym ciałem” – podkreślił duchowny w trakcie jednej z katechez. Hierarcha jasno wskazał również na hipokryzję tych, którzy, w imię ekologii, bronią praw zwierząt, a jednocześnie popierają zabijanie nienarodzonych dzieci.

To nie pierwszy raz, gdy bp Munilla twardo staje w obronie prawa naturalnego i chrześcijańskiej moralności. W ubiegłym roku głośno było o jego wypowiedzi, w której duchowny wystąpił przeciw wywieszaniu tęczowych flag na publicznych instytucjach i celebrowaniu czerwca jako tzw. “miesiąca dumy”. “Czerwiec jest poświęcony Sercu Jezusowemu, ale teraz wydaje się, że próbują uczynić go miesiącem pychy” – stwierdził wówczas.

Ordynariusz Orihuela-Alicante w styczniu skrytykował także zawarte w programie tegorocznego ŚDM-u odniesienia do przygotowanej przez ONZ tzw. “Agendy 2030” (więcej o tym w wideo poniżej). Hierarcha, mimo poważnych wątpliwości wobec takiego podejścia, zachęcał jednak do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży i oddawania w ich trakcie chwały Bogu.

CZYTAJ TAKŻE: Papież na ŚDM: dokąd płyniesz, Europo, z pustymi kołyskami?

OGLĄDAJ TAKŻE: