Szef amerykańskich ginekologów szokuje. “Aborcja powinna być dostępna bez ograniczeń”

Tymczasowy przewodniczący Amerykańskiego Kolegium Położników i Ginekologów (ACOG) zajął stanowisko w kwestii aborcji, które według krajowej organizacji pro-life jest równoznaczne z próbą zalegalizowania aborcji do momentu porodu.

W artykule opublikowanym w gazecie “Washington Post”, czołowi liderzy ACOG i Towarzystwa Planowania Rodziny wezwali do nieograniczonego dostępu do aborcji.

Bez ograniczeń

Christopher M. Zahn, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego ACOG, oraz Jenni Villavicencio, pełniąca obowiązki dyrektora ds. rzecznictwa i spraw publicznych Towarzystwa Planowania Rodziny, napisali artykuł w odpowiedzi na opublikowany w zeszłym tygodniu artykuł w “Washington Post” współautorstwa Marjorie Dannenfelser, prezydent Pro-Life America, oraz Kellyanne Conway, byłej starszej doradczyni prezydenta w czasach administracji Trumpa.

“Aborcja jest bezpieczna. Poprawia i ratuje życie oraz musi być dostępna bez ograniczeń, bez przeszkód i bez barier, podobnie jak każda inna kluczowa część opieki zdrowotnej” – napisali aborcjoniści.

ACOG to organizacja opracowująca wytyczne dla lekarzy, a Towarzystwo Planowania Rodziny publikuje informacje na temat aborcji i antykoncepcji. 

„W debacie opartej na wiedzy liczy się prawda, a teraz wreszcie słyszymy prawdę od lobby aborcyjnego” – stwierdził w oświadczeniu Dannenfelser, który stoi na czele jednej z wiodących oddolnych organizacji pro-life w Stanach Zjednoczonych. „Zatem teraz kierujemy kwestię ograniczeń aborcji do wyborców i osób ubiegających się o urzędy publiczne”. 

Amerykanie przeciw

Liderka pro-life dodała, że ​​Amerykanie są „współczujący” i sprzeciwiają się polityce zezwalającej na aborcję do momentu urodzenia z dowolnego powodu. 

Doktor Ingrid Skop, certyfikowany ginekolog-położnik, która pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. medycznych w pro-life Charlotte Lozier Institute, stwierdziła, że ​​oświadczenie ACOG „odzwierciedla zniechęcającą nową rzeczywistość”. 

„W kierownictwie ACOG i szerszej społeczności medycznej nie ma miejsca na różnicę zdań w kwestii nieograniczonej aborcji z jakiegokolwiek powodu, w dowolnym momencie ciąży” – stwierdził położnik. 

„Jesteśmy świadkami w czasie rzeczywistym głośnego, politycznego przejęcia społeczności naukowej, która reprezentuje najbardziej honorowy i piękny zawód, odpowiedzialny za bezpieczne rodzenie nowego życia na świecie” – podkreślił.

Czytaj także:

źródło: christianpost.com