Wlk. Brytania: Nie można zmuszać nauczycieli do nazywania dzieci niezgodnie z ich płcią

Nauczyciele w Wielkiej Brytanii nie będą zmuszani do używania zwrotów, które są niezgodne z płcią dziecka. Nawet w przypadku kiedy uczeń sam preferuje zwracanie się do niego innym imieniem, czy nienaturalnym zaimkiem osobowym. Członkowie Partii Konserwatywnej krytykują jednak nowe wytyczne jako niewystarczające.

Wytyczne wydane przez brytyjskie Ministerstwo Edukacji były długo wyczekiwane przez polityków i wyborców. Projekt dokumentu stwierdza, że nauczyciele oraz personel szkół, a także sami uczniowie nie powinni być “zobowiązywani do stosowania “preferowanych zaimków”. Jest to coraz bardziej narastający problem w brytyjskich szkołach. Liczba dzieci i nastolatków utrzymujących, że identyfikują się z płcią sobie przeciwną jako własną wzrasta z roku na rok.

Krytyka nowych wytycznych

Nowe wytyczne Ministerstwa Edukacji w Wielkiej Brytanii spotkały się jednak z krytyką Partii Konserwatywnej, z której wywodzi się obecny premier Rishi Sunak.

To nie wystarcza – mówiła Liz Truss, była premier z ramienia Partii Republikańskiej – [aktywiści] Wykorzystają luki w wytycznych do realizacji swojej agendy – wskazywała.

Rzecznik obecnego rządu odpowiedział byłej premier nazywając jej stanowisko “haniebnym popisem politycznym“. Dodał również, że jeśli nie udałoby się ustanowić nowych wytycznych to szkoły pozostawałyby na “łasce grup aktywistycznych“.

CZYTAJ TAKŻE: Płeć społeczna będzie zakazana formalnie do 18 roku życia? Dziewczynki boją się chodzić do łazienek

Krytycy nowych wytycznych wskazują, że nie będą one chronić dzieci przed aktywistami w takim stopniu jak powinny. Wśród zarzutów do nowych przepisów znalazły się m.in. takie zagadnienia jak: brak całkowitego zakazu tzw. “zmiany płci” w dokumentach urzędowych dla uczniów, czy zakazu ubierania się niezgodnie ze swoją płcią. Krytycy twierdzą, że zmiany są “rozczarowujące“.

Chłopcy identyfikujący się jako “dziewczynki” nie wejdą do damskiej toalety. Treść przepisów

Według nowych wytycznych szkoły, które zaakceptowały zasady dyktowane przez “trans” lobby nie będą miały mocy prawnej zmusić nauczyciel do ulegania dzieciom identyfikującym się z inną płcią, czy brakiem płci. W treści dokumentu znajdują się również wskazówki dla nauczycieli, którzy w przypadku takiej prośby od ucznia powinni ocenić czy takie zachowanie zostało “wywarte wpływem mediów społecznościowych” lub “rówieśników“.

Ponadto szkołom nie nakłada się obowiązku organizowania toalet dla wszystkich, czyli tzw. “neutralnych płciowo”. Wytyczne wskazują, że toalety powinny być oddzielne dla chłopców i dziewcząt w wieku od 8 lat wzwyż. Również szatnie i prysznice dla chłopców i dziewcząt, którzy ukończyli 11 rok życia, muszą być osobne.

Jednakże, w wytycznych znalazła się instrukcja mówiąca o tym, że wszystkie dzieci powinny korzystać z toalet, przebieralni i pryszniców “przeznaczonych dla ich płci biologicznej, za wyjątkiem sytuacji, gdzie spowoduje to dla nich kłopoty psychiczne“.

Te wytyczne, mimo że niedoskonałe, ustanawiają globalny standard dla wykorzenienia ideologii transpłciowej ze szkół – powiedziała Maya Forstater, z organizacji “Sex Matters” – Żaden inny kraj, który pozwolił lobby transpłciowemu dyktować lekcje i politykę szkolną, nie podjął tak zdecydowanych działań w celu odwrócenia tego kursu.

Lobby LGBT nie odpuszcza

Wiele stowarzyszeń i związków zawodowych oceniło, że zmiany nie są adekwatne i nie chronią nauczycieli oraz dyrektorów szkół w stopniu wystarczającym. Według informacji, do jakich dotarło Schools Week, w wypowiedziach nieoficjalnych prawnicy pracujący dla Ministerstwa Edukacji wyrażają obawę o wykorzystywanie luk w nowych przepisach. Szkoły miałyby się narażać na falę pozwów po wprowadzeniu niektórych wytycznych.

Jedna z najbardziej znanych organizacji LGBTQ+, które promują tzw. “trans-płciowość” w brytyjskich szkołach potępiła nowe wytyczne Ministerstwa Edukacji. Organizacja o nazwie “Stonewall” nazwała przepisy “niewłaściwymi”. Aktywiści stwierdzili również, że istnieją “znaczne dowody” na to, że przyzwolenie społeczne na tzw. “zmianę płci” poprawia “zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży “transpłciowej”“.

źródło: independent.co.uk

OGLĄDAJ TAKŻE: