W sytuacji, gdy w kraju narasta chaos, a atmosfera nieufności do instytucji państwa zdaje się ogarniać każdą dziedzinę publicznego życia; gdy wielu obawia się, że na zawsze będziemy skazani na logikę odwetu i nienawiści, musimy szukać trwałych punktów oparcia.
Niewzruszonymi fundamentami zawsze były: wiara, rodzina i polska tradycja. Wszystkie te elementy znajdujemy w polskich kolędach. Dlatego gorąco zachęcam, by jeszcze do końca okresu kolędowania (czyli do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego znanego u nas także jako Matki Bożej Gromnicznej) spotykać się i próbować śpiewać kolędy. Trzeba zaopatrzyć się w śpiewniki, można samemu pobrać je z Internetu i wydrukować potrzebną liczbę egzemplarzy, a z akompaniamentem lub bez wspólnie zaśpiewać.
Dziś, z perspektywy lat, widzę, jak właśnie wspólne śpiewanie kolęd zintegrowało naszą rodzinę, a z czasem stało się świetnym pomysłem na przedłużenie świętowanie Bożego Naradzenia. W końcu przybrało formę koncertu Kolędy Pospieszalskich. Dziś 14-osobowa orkiestra złożona z 2 pokoleń nadal gra, a trzecie pokolenie już “pcha się” na scenę.
Nasze kolędy pokazywano kilkakrotnie w telewizji, grane są na antenie stacji radiowych, a do 1 lutego można je będzie usłyszeć „na żywo” jeszcze w kilku miejscach w Polsce.
Poniżej podajemy szczegółowe informacje o koncertach. Serdecznie zapraszamy:
20.01 Białystok, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, ul. ks. abp. R. Jałbrzykowskiego 5, godz. 18:30
21.01 Pieniężno, Parafia św. Ap. Piotra i Pawła, godz. 18:00
26.01 Tarnogród, Kościół Przemienienia Pańskiego, godz. 18:00
27.01 Otwock, Parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 19:00
28.01 Sadowne, Kościół pw. Jana Chrzciciela, godz 18:00
01.02 Warszawa, Teatr Palladium, godz. 19:00
Szczegóły na www.pospieszalscy.pl
CZYTAJ TAKŻE: Tak startowała Afirmacja! Relacja z koncertu kolęd Pospieszalskich!
OGLĄDAJ TAKŻE: