Kolejny kraj z zakazem telefonów w szkołach. Kiedy kolej na Polskę?

Norweska Dyrekcja Edukacji i rząd zalecają zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach w całym kraju. Celem jest poprawa skupienia, nauki i stworzenie spokojnego środowiska szkolnego. Minister edukacji ufa, że zakaz zostanie wprowadzony, a dyrekcja wydała wytyczne dotyczące korzystania z telefonów komórkowych.

Zalecenie obejmuje wszystkie szkoły podstawowe i średnie w Norwegii. Ma to pomóc w redukcji rozpraszania uwagi, poprawie nauki i stworzeniu spokojnej atmosfery w szkole.

Minister edukacji wierzy w zdolność szkół do wprowadzenia zaleceń, a Dyrekcja Edukacji wydała wytyczne dotyczące korzystania z telefonów komórkowych. Zalecenia mają ułatwić wprowadzenie przejrzystych zasad i stworzyć bezpieczne środowisko szkolne.

Przepisy zakazujące używania telefonów komórkowych w szkołach

Zalecenie obejmuje surowe przepisy dotyczące korzystania z telefonów komórkowych w czasie lekcji i przerw. Ma to zapewnić równowagę między technologią a funkcjonowaniem systemu edukacji.

CZYTAJ TAKŻE: Kolej na Danię! Wniosek o zakaz smartfonów w szkołach

Norwegia to już trzeci po Szwecji i Danii kraj, który w bieżącym tygodniu ogłosił początek wycofywania smartfonów i innych urządzeń ekranowych ze szkół.

źródło: bnnbreaking.com

OGLĄDAJ TAKŻE: