Hiszpania: Legalna zmiana płci wzrosła o 400%

Rok po tym, jak Hiszpania przyjęła ustawę umożliwiającą tzw. “zmianę płci” w dowodzie na drodze prostego procesu administracyjnego na wniosek obywatela, liczba Hiszpanów wnioskujących o zmianę wzrosła o prawie 400%.

Prawo to jest najbardziej ekstremalnym ustawodawstwem w Europie dotyczącym tzw. “prawnej zmiany płci”. W niektórych, ale nie wszystkich przypadkach, nieletni wymagają zgody rodziców, podczas gdy w przypadku dorosłych wystarczy zwykła prośba. Hiszpania wcześniej zezwalała na tzw. “zmianę płci” na prawnej tylko w przypadkach, gdy dana osoba otrzymała diagnozę medyczną dysforii płciowej i przeszła terapię hormonalną lub interwencje chirurgiczne.

Sztuczna “zmiana płci” w dowodzie osobistym

Wielka Brytania nigdy nie zdołała przyjąć ustawy o samoidentyfikacji i obecnie zakazała hormonalnej terapii krzyżowej dla nieletnich. Z kolei francuscy senatorowie wzywają do wprowadzenia podobnego zakazu. Ponadto kraje skandynawskie również wycofały się z tej praktyki.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, hiszpańskie prawo spotkało się z silnym sprzeciwem wielu feministek, zaniepokojonych rodziców oraz części lekarzy i psychologów, a także szerzej: chrześcijan – z których wszyscy zostali zignorowani przez rząd.

Rok później rząd pochwalił niestety pionierskie prawo.

Prawo działa, a zdecydowana większość zmian przyniosła poprawę życia ludzi i osób w okresie przejściowym – powiedziała nowa minister ds. równości Ana Redondo podczas niedawnego wystąpienia w Szkole Prawa w Valladolid.

Rzeczywiście, liczby wskazują, że może to działać zbyt dobrze i że obawy przeciwników okazały się prawdziwe.

Hiszpańska gazeta El Mundo donosi, że w 2004 r. zaledwie trzem osobom udało się zmienić płeć prawną, podczas gdy w 2023 r. udało się to aż 5 139 osobom. To prawie 15 osób dziennie – cztery razy więcej niż w 2022 r., kiedy to 1 306 osób zmieniło płeć w rejestrze cywilnym. W ciągu dwunastu miesięcy od 2 marca 2023 r., kiedy prawo weszło w życie, legalna zmiana płci wzrosła o 392%. Większość wnioskodawców – 64% – stanowili mężczyźni zmieniający płeć prawną na żeńską.

Istnieje również dziwny przypadek pojawienia się “nienormatywnych transseksualistów”, grupy około 200 żołnierzy i policjantów, którzy legalnie zmienili płeć z męskiej na żeńską bez jakiejkolwiek interwencji medycznej, a w wielu przypadkach zachowali męskie nazwiska i stan cywilny. Zostali oni okrzyknięci przez grupy walczące o prawa trans oszustami, ale stanowczo bronili swojego stanowiska.

“Jesteśmy takimi samymi transseksualistami jak inni” – powiedziały El Mundo źródła w stowarzyszeniu i stwierdziły, że rozważają złożenie doniesienia na swoich przeciwników “za transfobię”. Wiele osób podejrzewa, że żołnierze i policjanci płci męskiej zmienili płeć, aby móc skorzystać z polityki socjalnej dla kobiet.

W tym samym czasie Federacja Platformy Trans powiedziała The Objective, że wezwała prokuraturę do wszczęcia postępowania przeciwko kilku dziennikarzom, którzy zdecydowanie sprzeciwili się ustawie. Dziennikarze, o których mowa, stwierdzili między innymi, że “prawo jest do bani”, wskazując, że “unieważnia kobiety” i ostrzegając przed możliwością oszustwa.

Niemniej jednak lewicowa minister Redondo nadal broni prawa.

Zawsze, gdy istnieje norma, są tacy, którzy jej nadużywają – powiedziała mediom w Valladolid – ale nie możemy tworzyć kategorii wyjątków. Dlatego też, gdy dochodzi do nadużyć, będą one potępiane i opłacane.

Jednak wykazanie oszustwa okaże się trudne, jeśli nie niemożliwe, ponieważ prawo zostało zaprojektowane właśnie po to, aby deklarowany wybór płci lub płci przez daną osobę mógł być jedynie potwierdzony, a nie kwestionowany.

źródło: europeanconservative.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji