Rząd w Wlk. Brytanii: poglądy pro-life mają potencjał terrorystyczny

Rząd w Wielkiej Brytanii umieścił termin “pro-life” na liście poglądów, które mogą prowadzić do terroryzmu. Spis ten powstał jako część programu treningowego “Prevent”, który jest skierowany do nauczycieli, pracowników służby zdrowia, policji, lokalnych władz i sądów jako część antyterrorystycznej strategii państwa.

W ramach szkolenia “Prevent”, będącego częścią rządowej strategii antyterrorystycznej skierowanej do pracowników sektora edukacji, służby zdrowia, władz lokalnych, policji oraz wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, rząd wskazuje poglądy “antyaborcyjne” jako jedną z ideologii, które mogą prowadzić do terroryzmu.

Szkolenie, które ma chronić przed terroryzmem. Pro-life wśród zagrożeń

Szkolenie skupia się głównie na “ideologiach islamistycznych i skrajnie prawicowych”. W dokumentach szkoleniowych możemy odnaleźć spis przykładowych poglądów, które mogą prowadzić do terroryzmu. Wśród nich wymienione jest również “pro-life”.

W treści szkolenia można znaleźć wyjaśnienie, że “celem “Prevent” jest powstrzymanie ludzi przed stawaniem się terrorystami lub wspieraniem terroryzmu”.

Obowiązek zapobiegania ma na celu zapewnienie, że osoby podatne na radykalizację są wspierane w takim samym stopniu, jak w ramach procesów ochronnych. Oznacza to, że określone instytucje, takie jak szkoły, służba zdrowia, władze lokalne, policja i organy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych (więzienia, nadzór kuratorski i wymiar sprawiedliwości dla nieletnich) mają obowiązek pomóc w powstrzymaniu radykalizacji postaw terrorystycznych – możemy przeczytać w programie szkolenia.

Rzecznika prasowa organizacji “Right To Life UK” Catherine Robertson wyraziła swój sprzeciw wobec decyzji o wpisaniu “pro-life” na listę poglądów mogących prowadzić do terroryzmu.

Nigdy nie zdarzył się żaden przypadek terroryzmu antyaborcyjnego w brytyjskiej historii. Jest to poważne znieważenie i wyraz głębokiej nietolerancji, jeżeli rząd poprzez szkolenia w ramach programu Prevent, sugeruje, że bycie przeciwnikiem aborcji może być potencjalnie początkiem drogi prowadzącej do terroryzmu – powiedziała Catherine Robertson.

Przedstawicielka organizacji “pro-life” zwróciła również uwagę na fakt, że definicja ekstremizmu w materiałach szkoleniowych została celowo napisana w sposób “mglisty”. Rzecznika prasowa zaapelowała o usunięcie treści tych materiałów i sporządzenie ich jeszcze od nowa.

źródło: lifenews.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji