Papież Franciszek: niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie

Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu – zaapelował Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas audiencji ogólnej w ubiegłą środę, 20 marca. Jego słowa odczytał ks. prałat Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek pozdrowił Polaków podczas audiencji ogólnej, która miała miejsce w zeszłą środę, 20 marca. Biskup Rzymu wyraził pragnienie, aby Polska jako kraj realizowała naukę Kościoła dotyczącą prawnej ochrony życia od poczęcia do śmierci.

Papież Franciszek do Polaków: bądźcie za życiem!

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Co roku 24 marca obchodzicie w Polsce Narodowy Dzień Życia. Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych. Z serca wam błogosławię

Papież Franciszek

Po pozdrowieniach została wygłoszona katecheza, którą przygotował Papież Franciszek. Nauczanie było poświęcone cnocie roztropności, która jest jedną z czterech cnót kardynalnych. W audiencji wzięli udział pielgrzymi z Polski.

Jako redakcja Afirmacji.info zachęcamy do odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka i tym samym zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. Marsz wystartuje o godzinie 12.30 spod Placu Zamkowego.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji