Francja: rząd donosi na księdza, który nazwał homoseksualizm grzechem

Francuska minister ds. równości Aurore Bergé złożyła do prokuratury doniesienie na księdza, który zaliczył homoseksualizm do ludzkich słabości i grzechów.

Ks. Matthieu Raffray jest wykładowcą filozofii na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu. Należy do Instytutu Dobrego Pasterza – stowarzyszenia życia apostolskiego, założonego przez byłych duchownych Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X (lefebrystów).

Ksiądz nazwał homoseksualizm grzechem. Zajmie się nim prokuratora

– Wszyscy mamy słabości, ten jest łakomy, ten jest cholerykiem, ten ma skłonności do homoseksualizmu. Wszystkie grzechy, wady, które mogą istnieć u ludzkości i z którymi można absolutnie walczyć – powiedział duchowny w wielkopostnym wideo-komentarzu na temat pokus, zamieszczonym 15 marca w internecie.

Pięć dni później Bergé, odpowiedzialna w rządzie za walkę z dyskryminacją, wezwała Międzyministerialną Delegację ds. Walki z Rasizmem, Antysemityzmem i Nienawiścią Anty-LGBT do złożenia doniesienia do prokuratury z powodu tych, jak to określiła, „słów nie do przyjęcia”.

Ta podlegająca premierowi Gabrielowi Attalowi instytucja potwierdziła złożenie doniesienia „o homofobicznych komentarzach pana Raffray w jego mediach społecznościowych”. Dodała, że „mówienie o homoseksualizmie jako słabości jest haniebne”.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji