Wlk. Brytania: prawie 500 lekarzy podpisało list sprzeciwiający się dekryminalizacji aborcji na życzenie

Prawie 500 lekarzy podpisało otwarty list przeciwny proponowanej dekryminalizacji aborcji na życzenie w późnej ciąży. Taki rodzaj aborcji byłby pozbawiony konsekwencji prawnych, jeżeli dojdzie do przyjęcia poprawki posłanki Partii Pracy, Diany Johnson.

Poprawka posłanki Partii Pracy, Diany Johnson do Ustawy o Sprawiedliwości Karną, ma zostać omówiona w Parlamencie jeszcze w tym miesiącu. Poprawka ta miałaby wszelkim konsekwencjom prawnym kobiet, takich jak Carla Foster, podejrzanych o nielegalne aborcje w późnym okresie ciąży, co oznaczałoby dekryminalizację aborcji.

Groźba dekryminalizacji aborcji na życzenie w zaawansowanej ciąży w Wielkiej Brytanii. Lekarze przeciw

Jednak grupa prawie 500 lekarzy podpisała list, ostrzegając parlamentarzystów, że poprawka ta niesie “poważne ryzyko” dla zdrowia kobiet.

– Wyłączając wzrost liczby zakończonych żyć zdrowych dzieci po 24 tygodni ciąży – piszą lekarze w liście –prawdopodobnie nastąpiłby znaczny wzrost powikłań, ponieważ usunięto by jakąkolwiek prawną przesłankę odstraszającą kobietę od wykonania aborcji na własną rękę w późnej ciąży […] Wierzymy, że odstraszanie prawne pozostaje ważne.

Ponadto lekarze piszą w liście, który został wysłany do parlamentarzystów: “Jeśli jest zostałoby uchylone prawnie przestępstwo, jakim jest nielegalne wykonanie przez kobietę aborcji na “własną rękę” w każdym okresie ciąży, to takie aborcje de facto stałyby się możliwe aż do narodzin, włączając aborcje z powodów wyboru płci dziecka”

Komentarz do sprawy wygłosił rzecznik brytyjskiej organizacji pro-life Society for the Protection of Unbron Children: “Dekryminalizacja stanowi poważne zagrożenie dla kobiet, usuwając wszelkie “odstraszacze”, zwłaszcza w przypadkach aborcji w późnym okresie ciąży z dużym ryzykiem powikłań, takich jak sepsa i krwotoki. Ostatnie dane rządowe pokazują, że tabletki poronne mają wskaźnik powikłań wynoszący 33% u kobiet, które dokonują aborcji między 13. a 19. tygodniem ciąży, i 48% powyżej 20 tygodnia. Jeśli ta poprawka zostanie przyjęta, powikłania wzrosną, a aborcja będzie dalej normalizowana, co jest prawdziwym celem dekryminalizacji. Konsekwencje tej poprawki, jeśli zostanie przyjęta, będą katastrofalne zarówno dla nienarodzonych dzieci, jak i ich matek. Jeśli Parlament chce pomóc kobietom i zapobiec większym konsekwencjom prawnym dla kobiet, powinien odwrócić nieodpowiedzialną politykę “tabletek wysyłanych przez kuriera”, która doprowadziła do aresztowania Carli Foster.”

źródło: spuc.org.uk

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji