Zobacz reportaż TV Trwam o Narodowym Marszu Życia 2024

Narodowy Marsz Życia 2024 zbliża się wielkimi krokami. W opublikowanym wczoraj reportażu Telewizji Trwam zachęcano ludzi z całej Polski do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

Narodowy Marsz Życia 2024 odbędzie się już 14 kwietnia o godz. 12.30. Wcześniej, o godz. 11.00 w warszawskich katedrach sprawowane będą msze św. w intencji ochrony życia. Podobna msza odbędzie się na zakończenie marszu o godz. 16.00 w kościele św. Aleksandra. Hasło przewodnie tegorocznego marszu to “Niech żyje Polska!”. Wczoraj na antenie Telewizji Trwam oraz na kanale YouTube Radia Maryja ukazał się reportaż przybliżający to wydarzenie i zachęcający do udziału.

Reportaż Telewizji Trwam o Narodowym Marszu Życia 2024

Telewizja przypomniała, że wybór daty marszu nie jest przypadkowy, gdyż kilka dni wcześniej koalicja rządząca będzie procedować nad przepisami umożliwiającymi praktykę zabijania nienarodzonych dzieci.

W tym Marszu chcemy afirmować wartości rodzinne, wartości dotyczące prawa do życia dla każdego człowieka od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci – powiedziała rzecznik Narodowego Marszu Życia i nasza redakcyjna koleżanka Lidia Sankowska-Grabczuk, zapytana przez reportera Telewizji Trwam.

W reportażu został przypomniany fragment sejmowej wypowiedzi obecnej minister ds. równości Katarzyny Kotuli, w którym odnosiła się w samych superlatywach do niekonstytucyjnego projektu ustawy aborcyjnej.

Na stole leżą dobre projekty Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Na stole leży nowy kompromis – projekt o dekryminalizacji aborcji – powiedziała Katarzyna Kotula, odnosząc się do projektu, który ma umożliwiać bezprawne wprowadzenie aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży.

W reportażu przypomniano również, że wg. badań opinii publicznej większość Polaków nie zgadza się na wprowadzanie w Polsce tzw. “aborcji na życzenie”.

Lewica w ostatnich latach próbowała narzucić społeczeństwu swój proaborcyjny przekaz. Tymczasem w Polsce osób stojących po stronie cywilizacji życia jest więcej, dlatego każda parafia, każda wspólnota powinna być reprezentowana na tym Marszu. Jeden, przynajmniej jeden, autokar z każdej parafii, miejscowości, z każdego miasta. Tak powinni zachować się katolicy wobec tego ogromnego ataku na życie – zachęca do wzięcia udziału redaktor „Naszego Dziennika”, Sławomir Jagodziński.

W reportażu Telewizji Trwam zacytowano prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie,  Wojciech Zięba, który przypomniał, że plany uchylenia prawnej ochrony życia w fazie prenatalnej, jakie ma obecna koalicja rządząca, są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Każda tego typu inicjatywa, która jest w obronie życia, jest inicjatywą, która powinna wpisywać się w nasze życie chrześcijańskie. (…) To nasze życie chrześcijańskie jest oparte na miłości – w reportażu zacytowano wypowiedź ks. abp Tadeusz Wojda.

Ks. abp przypomniał ponadto, że honorowy patronat nad Narodowym Marszem Życia objął Episkopat Polski.

źródło: radiomaryja.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!