Zapraszamy na wyjątkowy koncert dedykowany ofiarom katastrofy smoleńskiej

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Wydarzenie odbędzie się w Warszawskiej Archikatedrze św. Jana, dnia 9 kwietnia (wtorek) o godzinie 20:00. Koncert jest dedykowany ofiarom katastrofy smoleńskiej.

W programie tego niezwykłego wieczoru znajdą się utwory autorstwa Pawła Krupskiego na kwartet smyczkowy. Niezwykle poruszający Kwartet “Elegijny”, dedykowany ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, z osobistym hołdem dla Ojca artysty, stanowi jeden z głównych punktów repertuaru. Ponadto zostaną zaprezentowane również inne kompozycje, które zapewne poruszą nasze serca. Poniżej prezentujemy pełen program muzyczny wydarzenia:

I kwartet smyczkowy c-dur “Elegijny”

1. Andante – Allegro – Tempo I

2. Adagio

3. Allegro

4. Andante – Andante sostenuto – Tempo I

(prawykonanie)

oraz 7 “Impresji” na kwartet smyczkowy 

1. “Impresja” nr 1 c-dur

2. “Impresja” nr 2 h-moll

3. “Impresja” nr 3 cis-moll

4. “Impresja” nr 4 d-moll

5. “Impresja” nr 5 h-moll

6. “Impresja” nr 6 c-dur

7. “Impresja” nr 7 d-moll

(prawykonanie)

Artyści wystąpią w składzie: Paweł Krupski – I skrzypce, Izabela Bławat-Leofreddi – II skrzypce, Maria Stanienda – altówka, Magdalena Bojanowicz-Koziak – wiolonczela.

Wstęp na koncert jest wolny. To niepowtarzalna okazja, by uczcić pamięć oraz delektować się sztuką w wyjątkowym miejscu. Nie przegapcie tego wydarzenia!

źródło: facebook – LINK DO WYDARZENIA

W 14. tragedii smoleńskiej zachęcamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego “Dies Luctus. Dni żałoby, dni smutku” w reżyserii naszego redaktora naczelnego Pawła Nowackiego z poruszającą muzyką Wojciecha Kilara. Film Pawła Nowackiego i Pawła Suchty stanowi zapis chwil narodowego dramatu, jaki rozegrał się 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem. Ramy czasowe dokumentu obejmują wydarzenia od 10 do 22 kwietnia, czyli przylotu ostatnich trumien z ciałami zabitych. Film można obejrzeć TUTAJ.

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji