Jan Pospieszalski i Dawid Mysior zapraszają na Narodowy Marsz Życia 2024

W programie autorskim Dawida Mysiora “Sprawki Okiem Katolika”, Jan Pospieszalski komentował sytuację związaną z aborcyjną ofensywą rządzącej koalicji. Redaktor Afirmacji przedstawił polityczne i ideologiczne źródła tej ofensywy. Zwrócił również uwagę na konsekwencje i konieczność realnego oporu.

Jan Pospieszalski zwrócił uwagę na nasilającą się presję zewnętrzną, pochodzącą zarówno z instytucji Unii Europejskiej, jak i ONZ.

Obrona poprzez aktywne działanie

Jan Pospieszalski przypomniał, że Parlament Europejski zapowiedział rezolucję w sprawie przyspieszenia procedowania aborcji na życzenie w Polsce. ONZ również angażuje się, definiując zbrodnie przeciwko ludzkości w taki sposóbkrytyki LGBT, co razem z pomysłami związanymi z tzw. mową nienawiści, stanowi zagrożenie dla opinii chrześcijańskiej i konserwatywnej.

ZOBACZ NAGRANIE:

W odpowiedzi na te i inne wyzwania, Mysior i Pospieszalski wezwali do czynnej obrony i uczestnictwa w Narodowym Marszu Życia.

Przypominam sobie znaną frazę, że dla triumfu zła wystarczy obojętność ludzi dobrej woli – powiedział Jan Pospieszalski. – Nie można

Narodowy Marsz Życia rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.30 na placu Zamkowym w Warszawie. Poprzedzi je msza św. w intencji ochrony życia w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz eucharystia w bazylice katedralnej pw. św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła.

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji