Marsz w Szczecinie również rekordowy! ks. Kancelarczyk: Ewangelia życia bijąca w sercu Kościoła

Kilkanaście tysięcy ludzi uczestniczyło w 20. szczecińskim Marszu dla Życia. Hasło tegorocznej edycji to “Życie nie zna granic”. Jedna z największych w Polsce manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci wyruszyła z Jasnych Błoni sprzed pomnika św. Jana Pawła II do szczecińskiej katedry. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Małych Stópek, która na co dzień pomaga m.in. samotnym matkom wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej, a także kobietom w ciąży, którym rodzina albo nie może, albo nie chce pomagać.

W niedzielę uczestnicy ponieśli przepisany na płótno dokument papieski. Tym razem to adhortacja Jana Pawła II “Ecclesia in Europa”.

Tyle lat mieszkam w Szczecinie, a pierwszy raz widzę, żeby tyle osób w jednym miejscu w jednej sprawie się zgromadziło. Jestem pod wrażeniem – przyznał marynarz, który pierwszy raz był na marszu.

Marsz za życiem odbył się po raz 20 w Szczecinie

Hasło zostało zaproponowane rok temu, po ostatnim marszu w Szczecinie. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, że jego aktualność będzie tak ważna właśnie dzisiaj – w momencie, kiedy jest wręcz odwrotnie, ponieważ cała Europa jest ogarnięta aborcyjnym szaleństwem (jedynie Polska i Malta na tej mapie pozostały). We Francji aborcja jest wpisana do konstytucji. W ostatnich dniach usłyszeliśmy, że Parlament Europejski domaga się, aby aborcję wpisać do Karty Praw Podstawowych Człowieka (kolejne szaleństwo!). A my w Szczecinie wychodzimy z hasłem „Życie nie zna granic”. W ten sposób przypominamy o wartości życia, o tym, że nie możemy ograniczać tego życia nie tylko granicami, ale także naszymi ludzkimi uwarunkowaniami: bo „nie pasuje nam życie z różnych względów”, dlatego ktoś idzie w stronę unicestwienia życia człowieka. Doświadczenie pełni wartości życia człowieka – jego piękna i wielkości – (…) w nas samych tworzy nieograniczoną przestrzeń dla życia, którego doświadczanie ubogaca nas jako ludzi – akcentował kapłan. – To dokument mówiący o Kościele w Europie. Jest w nim mowa o europejskim fundamencie wiary oraz wartości. Zacytuję początek encykliki Jana Pawła II: Ewangelia życia znajduje się w sercu Kościoła. To właśnie Ewangelia życia bijąca w sercu Kościoła może dać siłę Europie. Europa traci to serce, odchodząc od Pana Boga i wartości, chociażby życia człowieka. Dlatego to jest zadanie dla Kościoła, aby ożywić to serce doświadczaniem wartości życia ludzkiego, żeby serce Kościoła w Europie biło bardzo mocno. Dzisiaj przeczytaliśmy w Ewangelii: „A wy jesteście tego świadkami!”. Ten dokument jest zawołaniem dla nas, abyśmy byli świadkami wartości życia w Europie, aby polska ziemia była ziemią, na której uszanowane jest życie człowieka. Ważne jest, abyśmy dawali świadectwo wartości życia człowieka

Na zakończenie podczas mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, administratora apostolskiego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, chętni mogli podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za poczęte dziecko zagrożone aborcją.

źródło: KAI / Radio Maryja

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji