SZOK! W Kalifornii płacenie dzieciom i nakłanianie do seksu to jedynie wykroczenie! Czy ktoś to zmieni?

Propozycja ustawy w Kalifornii, która przechodzi przez legislaturę, uczyniłaby przestępstwo płacenia dzieciom za akty seksualne poważnym przestępstwem. Nowe prawo zastąpiłoby obecną ustawę, która traktuje namawianie małoletniego do seksu jako wykroczenie.

Bipartyjna ustawa podniosłaby namawianie małoletniego z wykroczenia na przestępstwo z karą do czterech lat więzienia i grzywną do 25 000 dolarów. Ustawa nakładałaby także obowiązek rejestracji jako przestępca seksualny na okres 10 lat dla osoby skazanej za namawianie małoletniego. Projekt, który wprowadziła republikańska senator stanowa Shannon Grove w lutym ma dwóch “sponsorów” z Partii Demokratycznej. Propozycja ma być poddana pod głosowanie komisji dzisiaj.

Czy nowe prawo wejdzie w życie? Koniec z pobłażaniem dla przestępców nakłaniających dzieci do seksu

Do czwartku nowa ustawa nie miała wystarczającej liczby głosów, aby wyjść z komisji. Krytycy są zaniepokojeni, że może być skierowana przeciwko mniejszościom.

Niebieski, żółty, czarny czy biały, powinien być w więzieniu – powiedziała senator Shannon Grove w trakcie rozmowy telefonicznej z The Daily Wire w czwartek, argumentując, że umieszczenie przestępców nakłaniających dzieci do seksu za pieniądze za kratkami na dwa lata będzie trzymać ich z dala od ulic i zapobiegnie namawianiu kolejnych dzieci, przynajmniej na ten okres. Powiedziała również, że będzie negocjować ze swoimi kolegami, aby nie rezygnować z treści ustawy. W zeszłym roku Grove przekonała sceptycznie nastawioną do niej, kontrolowaną przez Demokratów, legislaturę do przegłosowania podobnej ustawy, która przeklasyfikowała handel seksualny dziećmi z wykroczenia na poważne przestępstwo, ustanawiając surowsze kary kryminalne dla handlarzy. Ta ustawa weszła w życie 1 stycznia.

Demokraci w legislaturze zostali zmuszeni do ponownego rozważenia i poparcia ustawy dotyczącej handlu seksualnego po ciężkich atakach na mediach społecznościowych, gdzie zostali bardzo mocno skrytykowani.

Gubernator Kalifornii, demokrata i zadeklarowany gej Gavin Newsom, wyraził poparcie dla ubiegłorocznej ustawy, mówiąc, że osobiście zadzwonił do Grove w tej sprawie i był “zaskoczony”, gdy początkowo nie udało się przegłosować w komitecie. Przewodniczący Zgromadzenia, Robert Rivas (D), również powiedział wówczas, że sprawa jest “czymś, czym się zajmujemy i co naprawimy”.

Ani Newsom, ani Rivas nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz, czy poprą nową ustawę Grove skierowaną przeciwko przestępcom nakłaniającym dzieci do seksu za pieniądze.

Przed sukcesem ustawy Grove w zeszłym roku, ustawodawcy próbowali co najmniej dziewięciokrotnie od 2007 roku przeklasyfikować handel seksualny dziećmi na poważniejsze przestępstwo. W tym roku jej uwaga skupia się na nakłaniających dzieci do seksu za pieniądze seksu.

Chcę, aby osoba, która idzie tam namawiać i mówi: “hej mała trzynastolatko, czternastolatko, piętnastolatko”. Chcę, żeby taka osoba została złapana. Chcę, aby ta osoba odpowiadała na poważne zarzuty. To robi ta ustawa – powiedziała Grove w trakcie wywiadu z The Daily Wire.

Grove powiedziała, że rozmawiała w zeszłym roku z osobami, które przeżyły handel seksualny. Republikańska polityk twierdzi, że te osoby jednoznacznie poleciły jej “podążać za płacącymi”, aby naprawdę ukrócić handel seksualny dziećmi.

Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad propozycją ustawy zaostrzającej kary dla osób nakłaniających dzieci do seksu za pieniądze.

źródło: dailywire.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji