O Narodowym Marszu Życia i tematyce pro-life. Lidia Sankowska-Grabczuk w Telewizji Republika

Nasza redakcyjna koleżanka oraz rzecznik Narodowego Marszu Życia Lidia Sankowska-Grabczuk gościła dzisiaj u red. Moniki Borkowskiej w Telewizji Republika. Rozmowa odbyła się w ramach południowego pasma informacyjnego Republika Dzień i dotyczyła Narodowego Marszu Życia, a także innych zagadnień związanych z tematyką pro-life.

Na Narodowym Marszu Życia było około 50 tysięcy uczestników. 50 tysięcy obrońców życia tak naprawdę – powiedziała Lidia Sankowska-Grabczuk.

Narodowy Marsz Życia 2024. Walka o życie trwa

Rozmowa rozpoczęła się od omówienia Narodowego Marszu Życia 2024, który odbył się przed dwoma dniami w niedzielę 14 kwietnia.

– Ta frekwencja nas faktycznie zaskoczyła. Były momenty, że my doszliśmy już na Plac Trzech Krzyży a ludzie nie wyszli jeszcze z Placu Zamkowego – powiedziała Lidia.

Red. Borkowska stwierdziła, że słowa ks. proboszcza Bartołda o “tłumach” w Katedrze św. Floriana porównywalnych do czasów bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego są “bardzo wymowne”.

– Wymowne. Z jednej strony bardzo mobilizujące dla nas, ale też trudne bo czasy mamy analogiczne niestety… Marsz był początkiem, teraz bierzemy się do pracy – powiedziała Lidia – Bardzo się cieszymy, że tak licznie zgromadził wszystkich obrońców życia – dodała.

Narodowy Marsz Życia 2024 był prawdopodobnie największym wydarzeniem pro-life w XXI wieku w Polsce. Organizatorzy marszu podkreślają, że inicjatywy tego typu będą kontynuowane. Celem pozostaje przerwanie prac nad niekonstytucyjnymi i niegodziwymi projektami ustaw, które de facto uchylą prawną ochronę życia w okresie prenatalnym w Polsce.

CAŁA ROZMOWA:

źródło: Youtube / Telewizja Republika

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji