Chłopak deklarujący się jako transgender wygrał z licealistkami bieg na 200 m. Został wygwizdany! [WIDEO]

W zeszłą sobotę chłopak z liceum w Oregonie wygrał stanowe mistrzostwa w wyścigu dziewcząt na 200 metrów. Po przebiegnięciu mety został wygwizdany przez tłum. Licealista został dopuszczony do zawodów z dziewczętami, ponieważ sam identyfikuje się jako “transgender”. W momencie wręczania medalu został wygwizdany ponownie, a jego koleżanki powstrzymały się od jakichkolwiek gratulacji.

Aayden Gallagher to uczeń drugiej klasy liceum z McDaniel High School. Chłopak ukończył wyścig jako pierwszy z czasem 23,83 sekundy na mistrzostwach OSAA w Eugene. Aster Jones z Roosevelt High School zajęła drugie miejsce z czasem 24,023 sekundy, a Sophia Castaneda z Newberg High School trzecie miejsce z czasem 24,41 sekundy. Gallagher zajął drugie miejsce w finale na 400 metrów, przegrywając pierwsze miejsce zaledwie o 0,15 sekundy. Pomimo tego, że jest płci męskiej współzawodniczył w zawodach biegowych z dziewczętami.

Chłopak transgender wygrał z dziewczynami w biegu na 200 metrów

W ubiegłą środę Gallagher zakwalifikował się do zawodów stanowych, kończąc jako pierwszy w biegu na 400 metrów i drugi w biegu na 200 metrów w półfinałach mistrzostw Portland Interscholastic League.

Oregon School Activities Association (OSAA) w udzielonym komentarzu do tych kontrowersyjnych wydarzeń stwierdził, że: „OSAA stara się umożliwić uczniom uczestnictwo w programie sportowym lub zajęciowym zgodnym z ich konsekwentnie wyrażaną tożsamością płciową, zapewniając jednocześnie sprawiedliwe i bezpieczne środowisko dla wszystkich uczniów. Podobnie jak w przypadku zasady 8.2 dotyczącej Czasu Trwania Uprawnień / Ukończenia Szkoły, zasady takie jak ta promują harmonię i uczciwą rywalizację między szkołami członkowskimi, utrzymując równość uprawnień i zwiększając liczbę uczniów, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w międzyszkolnych zajęciach. Ta polityka została opracowana we współpracy z Oregon Department of Education (ODE).

NAGRANIE Z ZAWODÓW:

Gdy uczennica lub uczeń transgenderowy powiadomi szkołę o swojej tożsamości płciowej, uczeń lub uczennica będą konsekwentnie traktowani zgodnie z tą płcią w zakresie uprawnień do udziału w zawodach sportowych i zajęciach. Jedynym wyjątkiem jest zakaz uczestniczenia w charakterze dwóch różnych płci w tej samej części sezonu – dodaje OSAA.

Po tym jak Gallagher rywalizował w dziewczęcej dywizji na Need for Speed Classic w Sherwood w połowie kwietnia, wszystkie kobiety reprezentujące Partię Republikańksą w legislaturze stanu Oregen zażądały zmiany polityki OSAA. Swój apel zawarły w liście do Petera Webera, dyrektora wykonawczego stowarzyszenia. Poprosiły go, aby „zapewnił rozwiązanie dla rodzin szukających odpowiedzi na pytanie, dlaczego OSAA nie uważa, że sporty dla dziewcząt powinny być bezpiecznym miejscem dla biologicznych dziewcząt do podejmowania uczciwej rywalizacji i odnoszenia sukcesów.

źródło: dailywire.com