Elon Musk “zgasił” Trzaskowskiego? Poszło o zakaz krzyży w urzędach

Decyzja prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, dotycząca m.in. zakazu wieszania krzyży w urzędach, wywołała kontrowersje w Polsce. Elon Musk również wyraził swoje zdanie, pisząc, że jest to “kopiowanie głupich rzeczy z Ameryki”. Rozporządzenie podpisane przez Rafała Trzaskowskiego wywołało medialną burzę, głównie z powodu zakazu wieszania krzyży w warszawskich urzędach.

Kilka dni temu zrobiło się głośno o rozporządzenie podpisanym przez Rafała Trzaskowskiego, które dotyczy m.in. zakazu wieszania krzyży w warszawskich urzędach. Wczoraj do sprawy odniósł się – za pośrednictwem platformy X – słynny miliarder Elon Musk. Przedsiębiorca skrytykował postawę polskiego polityka.

“Żenujące” – Musk o decyzji Trzaskowskiego ws. zakazu krzyży

Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd — napisał Elon Musk na platformie X, odnosząc się do artykułów informujących o tym, że Rafał Trzaskowski zakazał wieszania krzyży w warszawskich urzędach.

Wpis Muska wzbudził poruszenie w polskiej debacie publicznej, zwłaszcza na portalu X, którego miliarder jest właścicielem. Osoby kojarzone z konserwatywnym światopoglądem pozytywnie zareagowały na fakt, że amerykański biznesmen odnotował kontrowersyjną decyzję Rafała Trzaskowskiego. Mniej pochlebnie o tym zdarzeniu wypowiedzieli się dziennikarze i komentatorzy o lewicowej lub pro-rządowej optyce. Sam prezydent Warszawy nie odniósł się jeszcze do tego wpisu.

Warto przypomnieć czym jest podpisany przez Trzaskowskiego zbiór 16 zaleceń. Poza tzw. “zakazem krzyży” zawiera również m.in. zobowiązanie do używania przez urzędników “inkluzywnego języka”, który nikogo nie wyklucza, nie obraża, nie poniża oraz zalecenie zwracania się przez urzędników do osób transpłciowych i niebinarnych zgodnie z ich życzeniami.

Źródło: X.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji