Fatima: piłkarze FC Porto podziękowali w Fatimie za zdobycie Pucharu Portugalii

Piłkarze FC Porto podziękowali Bogu w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie za zdobyty Puchar Portugalii w niedzielnym finale na podlizbońskim stadionie Jamor. Wśród zawodników, którzy dotarli do tego miejsca kultu maryjnego są reprezentanci portugalskiej kadry narodowej: Francisco Conceição, Pepe oraz Diogo Costa. 

Drużynie FC Porto, która w niedzielnym pojedynku o trofeum pokonała mistrza kraju Sporting Lizbona 2:1, po dogrywce, towarzyszyli w Fatimie działacze piłkarscy oraz tysiące kibiców zespołu „Smoków”. Transmitujące zwycięstwo piłkarzy FC Porto regionalne media przypominały, że w przeszłości triumfujący w Pucharze Portugalii lub w rozgrywkach ligowych ekipy tego klubu zatrzymywały się już w Fatimie, aby podziękować za zdobycie tytułu.

Piłkarze portugalskiego klubu FC Porto podziękowali w Fatimie za zwycięstwo

Od połowy maja w sanktuarium w Fatimie nie słabnie napływ działaczy klubu sportowego Sporting Lizbona. Ich obecność w charakterze pielgrzymów wynika głównie z radości po zdobyciu przez stołeczny klub piłkarskiego mistrzostwa kraju.

Do Fatimy od lat docierają indywidualnie lub w małych grupach pielgrzymów także piłkarze i szkoleniowcy innych klubów, aby spełnić osobiste przyrzeczenia. Wśród nich byli m.in. były obrońca reprezentacji Portugalii i Benfiki Lizbona André Almeida, portugalski trener saudyjskiego klubu Asz-Szabab Rijad Vítor Pereira, a także Fernando Santos. W przeszłości był on selekcjonerem reprezentacji Portugalii i Polski.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji