Niebawem XII Zjazd Dużych Rodzin: „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo – Rodzina To ma”

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” i Miasto Tomaszów Mazowiecki organizują XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 roku do Tomaszowa Mazowieckiego zostały zaproszone rodziny z całej Polski. W sumie około 700 osób będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Hasło Zjazdu – „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo – Rodzina To ma” – ma podkreślać, że w rodzinie można odnaleźć najważniejsze wartości i zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby niezbędne do rozwoju i zapewnienia dobrostanu zarówno dzieciom jak i dorosłym. W sensie dosłownym chcemy przekazać, że w zasadzie jedynym koniecznym i wystarczającym środowiskiem jakiego człowiek potrzebuje jest rodzina.

Hasło Zjazdu – „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo – Rodzina To ma” 

Z drugiej strony funkcjonowanie w dużych rodzinach uczy budowania relacji, daje możliwość pomagania innym i stwarza poczucie bezpieczeństwa. Zapewnienie odpowiednich warunków do zakładania i rozwoju dużych rodzin bezpośrednio przyczyni się do kreowania twórczego i szczęśliwego społeczeństwa.

W naszym przekazie chcielibyśmy również zauważyć, że rodzina jest wciąż na szczycie najważniejszych wartości wskazywanych przez młodzież, a to oznacza, że klimat życzliwości, wsparcia, miłości jaki tworzy nie stracił na atrakcyjności.

Wreszcie chcielibyśmy po raz kolejny zwrócić uwagę, że rodzina jako tzw. podstawowa komórka społeczna jest przede wszystkim twórcza i synergia atmosfery poszczególnych rodzin ma moc kształtowania właściwych postaw społecznych. Fałszywe z gruntu jest zatem postrzeganie dużych rodzin jako niewydolnych, obciążających społeczeństwo, a co za tym idzie wymagających tworzenia dla nich specjalnych programów pomocowych. Niestety taki obraz, wspierany jednostokowymi przykładami rodzin, które rzeczywiście wymagają wparcia, pokutuje w przestrzeni publicznej, ze szkodą dla rodzin i społeczeństwa. To z kolei budzi lęk w młodym pokoleniu przed zakładaniem rodziny. Konsekwencją tego jest pogłębiający się kryzys demograficzny, na który jedyną odpowiedzią jest promowanie rodzin z trójką lub więcej dzieci.

CZYTAJ TAKŻE:

Zjazd Dużych Rodzin to wydarzenie ogólnopolskie

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są właśnie rodziny z co najmniej trójką dzieci. W 2024 roku organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Miasto Tomaszów Mazowiecki. Rodziny przybywające na Zjazd będą miały możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach.

Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i pokazywanie prawdziwego, pozytywnego obrazu Dużej Rodziny.

Dotychczas odbyło się jedenaście Zjazdów w następujących miastach:
2013 r. – I Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim
2014 r. – II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie
2015 r. – III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Łowiczu
2016 r. – IV Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Gnieźnie
2017 r. – V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Nysie
2018 r. – VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie
2019 r. – VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie
2020 r. – VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie
2021 r. – IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie
2022 r. – X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Wadowicach
2023 r. – XI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim

Każdy ze Zjazdów gromadził około 1000 osób, które przez trzy dni brały udział w debatach związanych z polityką rodzinną, uczestniczyły w warsztatach i w koncertach oraz zwiedzały miasto i region współorganizujące Zjazd. Zjazdy Dużych Rodzin stały się marką samą w sobie.

Zebrani mają możliwość wypracowania rozwiązań, a następnie rekomendowania ich do realizacji w polityce rodzinnej Polski.

Organizatorem XII Zjazdu Dużych Rodzin jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” a współorganizatorem Miasto Tomaszów Mazowiecki.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji