Piłkarze Realu Madryt ofiarowali Matce Bożej Puchar Ligi Mistrzów

W sobotę piłkarze Realu Madryt pokonali zespół Borussi Dortmund i tym samym zapewnili sobie 15 zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów. Po powrocie do kraju piłkarze, wraz trenerem i członkami sztabu, ofiarowali zdobyty puchar Matce Bożej Dziewicy z Almudeny.

Mecz pomiędzy niemieckim klubem Borussia Dortmund, a hiszpańskim Realem Madryt został rozegrany w ubiegłą sobotę na londyńskim Wembley. To najważniejsze wydarzenie w klubowych rozgrywkach piłkarskich zgromadziło miliony przed telewizorami i dziesiątki tysięcy kibiców na stadionie.

Piłkarze Realu Madryt ofiarowali puchar i zwycięstwo Matce Bożej

Po przylocie do stolicy Hiszpanii zawodnicy, wraz z trenerem i członkami sztabu szkoleniowego, udali się do madryckiej katedry – potocznie nazywanej “La Almudena”. W tej świątyni znajduje się wizerunek Matki Bożej Dziewicy z Almudeny.

Odwiedzenie katedry i ofiarowanie zwycięstwa oraz Pucharu Ligi Mistrzów Matce Bożej z Almudeny to pierwsze, co zawodnicy i sztab Realu zrobili po przylocie do Madrytu.

Podczas wizyty w katedrze odbyło się również spotkanie z kard. Jose Cobo Cano, acrybiskupem metropolitą Madrytu.

Bycie mistrzami to przywilej zdobyty wysiłkiem, ale bycie mistrzami to osobista i społeczna odpowiedzialność. Gratulacje za wysiłek i pracę całego zespołu, trenerów i całego klubu. Pokazujecie, dzięki Bogu, że sport jest sposobem na docenianie i wyrażanie swoich talentów, a także mówicie nam, że sport służy budowaniu lepszego społeczeństwa. Jak mówi papież Franciszek, sport uczy nas wartości braterstwa – podkreślił kard. Jose Cobo Cano.

Piłkarze Realu nie po raz pierwszy wybrali się z pielgrzymką dziękczynną do Matki Boże z Almudeny po wygraniu Ligi Mistrzów. Wcześniej miało to miejsce w 2022 i 2018 roku.

źródło: abc.es / PCh24

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji