Harrison Butker skrytykował Bidena i wyznał tradycyjne wartości. Władze ligi NFL “odcięły się” od zawodnika

Harrison Butker, zawodnik futbolu amerykańskiego, został skrytykowany przez liberalno-lewicowy mainstream, po tym jak opublikowano jego wystąpienie na jednym z amerykańskich uniwersytetów. Po fali medialnej krytyki odcięły się od niego władze ligi, a nawet jego własny klub. Tymczasem sprzedaż koszulek z jego nazwiskiem bije kolejne rekordy.

Harrison Butker to 28 letni zawodnik drużyny Kansas City Chiefs. Sportowiec podczas przemówienia do studentów wyznał tradycyjne wartości, a także skrytykował aborcyjną politykę prezydenta Joe Bidena. Zawodnik jest praktykującym chrześcijaninem.

Harrison Butker wyznał tradycyjne wartości. Mainstream go nienawidzi

Butker w trakcie swojego przemówienia do absolwentów katolickiej uczelni Benedictine College zwrócił uwagę na wartość rodziny, małżeństwa i posiadania potomstwa w życiu człowieka. Poparł także ochronę życia od poczęcia. W swoim przemówieniu wyznał również swoją wiarę w Jezusa Chrystusa.

Ilu z was siedzi teraz tutaj, gotowych przejść przez tę scenę, i myśli o wszystkich awansach i tytułach, które zdobędziecie w swojej karierze? Niektórzy z was mogą mieć przed sobą udane kariery zawodowe – powiedział do studentów Butker – Ale pozwólcie, że zdobędę się na odwagę i przyjmę założenie, że większość z was najbardziej cieszy się na myśl o małżeństwie i dzieciach, które przyniesiecie na ten świat.

Sportowiec skrytykował również urzędującego prezydenta USA – Joe Bidena. Butker wytknął hipokryzję w katolicyzmie polityka. Ponadto powiedział, że feminizm to jedno z “najbardziej diabolicznych kłamstw” jakie opowiedziano kobietom.

Naszym narodem kieruje człowiek, który publicznie i dumnie ogłasza swoją katolicką wiarę, ale jednocześnie jest na tyle obłudny, że wykonuje znak krzyża podczas wiecu proaborcyjnego – powiedział Butker – Był tak głośny w swoim poparciu dla morderstwa niewinnych dzieci, że jestem pewien, że dla wielu ludzi wydaje się, że można być zarówno katolikiem, jak i zwolennikiem wyboru (czyt. aborcji). – dodał zawodnik.

Większość Amerykanów popiera Butkera. Koszulki z jego nazwiskiem notują rekordy sprzedaży

Przemówienie Butkera wzbudziło ogromne kontrowersje wśród liberalno-lewicowego mainstreamu w USA. W mediach okrzyknięto sportowca mianem “mizogina”, czy “homofoba”, a jego przemówienie nazwano “dyskryminującym”.

Medialny lincz spowodował również falę oświadczeń “odcinających się” od wypowiedzi zawodnika.

Harrison Butker wygłosił przemówienie w swoim imieniu. Jego poglądy nie są poglądami NFL jako organizacji. NFL jest niezachwiana w naszym zaangażowaniu na rzecz inkluzywności, co tylko wzmacnia naszą ligę – napisaly w oświadczeniu władze NFL.

Społeczna reakcja była jednak zupełnie odmienna w stosunku do tej jaką zaprezentowano w mediach. Pod petycjami popierającymi Butkera podpisało się kilka milionów Amerykanów, a sprzedaż koszulek z jego nazwiskiem pobiła wyniki największych gwiazd ligi.

Warto dodać, że ostatni sondaż przeprowadzony przez Rasmussen Reports w sprawie Butkera również potwierdził to poparcie. 58% respondentów uznało aprobatę dla jego przemówienia, z czego 38% udzieliło “mocnego poparcia” dla zachowania sportowca.

źródło: dailywire.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji