Już 15 czerwca finał konkursu Aktywna Parafia 2024. Wydarzenie poprowadzi Krzysztof Ziemiec

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, odbędzie się finał Konkursu Aktywna Parafia 2024. Zakwalifikowane wspólnoty uczestniczyć będą w rodzinnym festynie, na którym zaprezentują lokalne zwyczaje, stroje, pieśni i specjały kulinarne. Reprezentanci parafii będą rywalizować w zawodach sprawnościowych. Tego dnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu.

Finalistów wybrano spośród parafii, które do 22 maja przesłały formularz konkursowy, opisując podejmowane aktywności i potwierdzając je zdjęciami.

Finał konkursu Aktywna Parafia 2024

Na tej podstawie jury w składzie: Marcin Przeciszewski – Prezes KAI, Przewodniczący Jury; dr Urszula Bejma – Zastępca Dyrektora Caritas Polska; ks. dr Maciej Będziński – Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych; ks. kanonik Jacek Andrzejczak  – Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem (zwycięzcy konkursu Aktywna Parafia w 2023 r.); Monika Grabowska – Dyrektor obszaru sprzedaży i współpracy z agentami rozliczeniowymi Fundacji Polska Bezgotówkowa wybrało 10 wspólnot, które spotkają się w kolejnym etapie. Są to (według kolejności zgłoszeń):

  • Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju,
  • Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach,
  • Parafia pw. Wniebowziętej NMP Królowej Wychodźstwa Polskiego i św. Wojciecha Bpa i M. we Władysławowie,
  • Parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli,
  • Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku,
  • Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni,
  • Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu,
  • Parafia pw. św. Józefa we Włocławku,
  • Parafia pw. Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich,
  • Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy.

Każda z parafii finalistów została szczegółowo opisana na stronie konkursu.

CZYTAJ TAKŻE:

Finał Konkursu odbędzie się 15 czerwca w godz. 10.00-14.00 w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 w Warszawie. Poszczególne parafie będą miały za zadanie zaprezentować swoje wspólnoty (jej aktywności, specjały kulinarne, stroje regionalne). Drugim elementem finału będzie konkurs sprawnościowy, podczas którego zarówno młodsi i jak i starsi będą się mieli okazję rywalizować w takich dyscyplinach jak bieg na czas, rzut piłką lekarską czy rzut do kosza.

Cały Konkurs wygrywa ta parafia, która uzyska najwięcej punktów na każdym z etapów: podczas eliminacji do finału, prezentacji wspólnoty oraz zawodów sportowych.

Finał Konkursu Aktywna Parafia 2024 poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Nagrodą dla zwycięskich parafii są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja zwycięskiej parafii na stronie internetowej eKAI.pl, jak również w mediach publicznych a także usługi sponsorowane przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

***

Organizatorem Konkursu „Aktywna Parafia” jest Katolicka Agencja Informacyjna, a współorganizatorem Fundacja na Rzeczy Wymiany Informacji Katolickiej. Partnerem Organizacyjnym jest Caritas Polska. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski oraz jej Sekretarza Generalnego Bpa Artura G. Mizińskiego.

Głównym Partnerem Wydarzenia jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Sponsorem Wydarzenia jest firma BYŚ.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela

Więcej informacji o tegorocznej edycji Konkursu „Aktywna Parafia” można znaleźć na tej stronie internetowej.

źródło: KAI

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji