1/3 baseballowych klubów w USA ograniczyło poparcie dla tzw. “miesiąca LGBT”

Jedna trzecia drużyn Major League Baseball nie wspomniała o miesiącu dumy LGBT w mediach społecznościowych. Co mogło być powodem takiej decyzji? Wiele spotkało się w ostatnich latach z krytyką ze strony amerykańskich konsumentów za udzielenie poparcia dla ideologii LGBT.

Atlanta Braves, Boston Red Sox, Chicago White Sox, Cincinnati Reds, Cleveland Guardians, Houston Astros, Miami Marlins, Oakland Athletics, San Diego Padres i Texas Rangers nie wspomniały o miesiącu LGBT na swoich kontach na X. Większość z nich planuje lub zorganizowała wydarzenia z tej okazji w tym roku. Kluby wycofują się jednak z publicznego poparcia w swoich mediach społecznościowych.

Niektóre kluby baseballowe ograniczyły poparcie dla miesiąca LGBT

Tzw. “Pride month” jest obchodzony przez aktywistów LGBT w czerwcu, a drużyny sportowe często organizują noce dumy, aby wyrazić poparcie dla ruchu LGBT. Wiele korporacji, w tym drużyny sportowe, dodaje wówczas logo “tęczy” LGBT do swoich zdjęć profilowych w mediach społecznościowych.

W tym roku kilka drużyn baseballowych z ligi MLB zdecydowało się tego nie robić w sposób tak ostentacyjny jak dotychczas.

1/3 drużyn nie promowała miesiąca dumy na X do tej pory. Jednakże, większość z tych drużyn planuje włączyć się w inny sposób w celebrację tego ideologicznego przedsięwzięcia, poprzez organizowanie wydarzeń takich jak Pride Night (tłum. “noc dumy”), czy Pride Day (tłum. “dzień dumy”).

Jedyną drużyną, która nie ma zaplanowanej nocy lub dnia dumy, jest Texas Rangers.

Marketingowa wtopa? Krytyka ze strony fanów za poparcie dla LGBT

W ostatnich latach niektóre zespoły i duże firmy spotkały się z krytyką ze strony konsumentów i liderów religijnych z powodu decyzji, które krytycy uważają za poparcie ideologii LGBT.

W zeszłym roku Los Angeles Dodgers spotkali się z krytyką ze strony liderów politycznych i katolickich, gdy zaprosili zespół drag queen – znany jako Sisters of Perpetual Indulgence. To grupa, która organizuje coroczne wydarzenia wielkanocne, kpiące z ukrzyżowania Chrystusa. Motto tej grupy na jej stronie internetowej to “Idźcie i grzeszcie więcej!”

Republikański Senator Marco Rubio zapytał, dlaczego Dodgers nagradzają “grupę gejów i transpłciowych performerów drag, którzy celowo kpią i poniżają chrześcijan.” Bill Donahue, prezes Katolickiej Ligi, nazwał SPI “obsceniczną grupą antykatolicką.”

Badanie przeprowadzone przez Bloomberg w 2023 roku wykazało, że “odniesienia do ‘miesiąca dumy’ w dokumentach, prezentacjach i transkrypcjach od kwietnia do czerwca w ponad 900 największych amerykańskich firmach spadły o prawie 40% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.” Bloomberg poinformował, że spadek liczby odniesień do miesiąca dumy w korporacyjnej Ameryce miał miejsce po raz “pierwszy od pięciu lat.”

W 2023 roku sieć detaliczna Target straciła miliardy na wartości rynkowej w związku z oburzeniem na kolekcję pride LGBT i kostium kąpielowy “przyjazny do ukrywania”, zaprojektowany w celu ułatwienia transpłciowym mężczyznom ukrywania genitaliów podczas noszenia damskich kostiumów kąpielowych. Cena akcji Targetu nadal spadała aż do początku jesieni, kiedy zaczęła ponownie rosnąć.

Bud Light również spotkał się z ogromną krytyką za partnerstwo z transpłciowym influencerem Dylanem Mulvaneyem w zeszłym roku. Doprowadziło to do bojkotu firmy przez Kid Rocka oraz gwiazd muzyki country Johna Richa i Travisa Tritta.

źródło: christianpost.com

OGLĄDAJ TAKŻE: