Konferencja przed niedzielnym Marszem dla Życia i Rodziny

Konferencja została zorganizowana na placu Trzech Krzyży. Wydarzenie otworzył Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny. Podkreślił on ogólnopolskie znaczenie licznych marszów i to, jak odnoszą się one do obecnej sytuacji w kraju.

Marsze będą swoistym świętem rodzin, afirmacją rodziny, ale w tym roku, wobec ataków na życie nienarodzonych, wobec prób umniejszania roli małżeństwa i rodziny w społeczeństwie, marsze stanowią pewien zdecydowany głos sprzeciwu – wskazał Marcin Perłowski.

16 czerwca w Warszawie i innych miastach Polski odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny

Do licznego uczestnictwa w marszach wezwał Paweł Kwaśniak, koordynator projektów społecznych Ordo Iuris i CŻiR.

Wszystkie Marsze dla Życia i Rodziny stwarzają przestrzeń do tego, żeby rodziny razem z dziećmi wychodziły na ulice i pokazywały, że są. Żeby dawały świadectwo tej pięknej miłości rodzinnej, pięknego życia rodzinnego, bo na tym zbudowana jest polska tradycja, polskie życie publiczne – zaznaczył.

Natomiast Monika Zając z Centrum Życia i Rodziny podkreśliła znaczenie pracy wolontariuszy, którzy włączają się w przygotowanie Marszu.

Każdy Marsz dla Życia i Rodziny to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Organizacja tego naszego wspólnego świętowania nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie naszych oddanych wolontariuszy – wskazała.

Marsz został objęty patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

źródło: ordoiuris.pl

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: