Trans pływak nie będzie startował z kobietami na Olimpiadzie. Pływaczka: “Dobra wiadomość!”

Mężczyzna od kilku lat startuje w zawodach pływackich dla kobiet na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie często wygrywał “w cuglach”. Teraz jego start na Olimpiadzie został zablokowany przez sąd. Pływaczka Riley Gaines w odpowiedzi na tę informację napisała: “Dobra wiadomość! To jest zwycięstwo dla kobiet i dziewczynek na całym świecie!

Była pływaczka Riley Gaines zareagowała swoim wpisem na platformie X na wieści o zablokowaniu uczestnictwa w żeńskich zawodach na zbliżającej się Olimpiadzie podającego się za kobietę Lia Thomasa. Mężczyzna od kilku lat startuje w zawodach pływackich dla kobiet na terenie Stanów Zjednoczonych.

Trans pływak nie wystąpi na Olimpiadzie

Wpis Riley Gaines stał się viralem w szybkim czasie gromadząc ponad 1,3 miliona odsłon na platformie X.

Dobra wiadomość! Lia Thomas nie będzie mógł współzawodniczyć z kategorii kobiecej na Olimpiadzie oraz w innych ważnych zawodach – napisała pływaczka Riley Gaines – To jest zwycięstwo dla kobiet i dziewczynek na całym świecie! – dodała

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił wniosek tzw. “transpłciowego” pływaka Lii Thomasa, który zwrócił się do szwajcarskiego sądu o odrzucenie polityki uniemożliwiającej jego start w kobiecych zawodach na międzynarodowym poziomie.

Obecnie ma prawo startować jedynie w zawodach pływackich organizowanych przez USA Swimming, które nie kwalifikują się jako ‘Zawody Elitarne’” – brzmi wyrok sądu arbitrażowego.

Gaines, była pływaczka z University of Kentucky, stała się głośną rzeczniczką praw kobiet w sporcie. na kobietę spadła krytyka za wypowiadanie się przeciwko startom biologicznych mężczyzn w zawodach kobiecych.

Była pływaczka trafiła na czołówki gazet, kiedy opowiedziała o tym, jak niesprawiedliwe było dla niej pływanie przeciwko Thomas w 2022 roku i jak niekomfortowo czuła się, przebierając się w szatni z tym mężczyzną.

źródło: dailywire.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: