Kulminacja Marszów dla Życia i Rodziny już w tę niedzielę! Przybądź i stań po stronie rodziny

Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca ulicami Warszawy i 15 innych polskich miast przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Demonstracja zjednoczenia wszystkich obrońców życia i rodziny w Polsce jest dziś kluczowa bardziej niż kiedykolwiek.

Jesteśmy bowiem na początku cywilizacyjnego starcia w Polsce. Rząd Donalda Tuska rozpoczął zmasowany atak na życie dzieci nienarodzonych. Zapowiedziano projekty ustaw uderzających w małżeństwo i rodzinę oraz tworzących system genderowej cenzury, który odbierze Polakom prawo do krytyki postulatów lobby LGBT.

Marsz dla Życia i Rodziny 2024

W imieniu Centrum Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który już w najbliższą niedzielę 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy i 15 innych polskich miast.

Po połączeniu naszych organizacji – w tym roku po raz pierwszy organizujemy wspólnie to wielkie, rodzinne święto, w ramach którego chcemy dać świadectwo swego przywiązania do cywilizacji życia oraz normalnej rodziny – matki i ojca, którzy wspólnie wychowują swoje dzieci.

Najbliższa niedziela to marszowa kulminacja, ale 35 marszów w obronie życia i rodziny już przeszło ulicami innych miejscowości od początku kwietnia, a kilkadziesiąt kolejnych jest już zaplanowanych na nadchodzące trzy miesiące.

To prawdziwa fala życia, rodziny i patriotyzmu!

W tym roku do Marszu dla Życia i Rodziny przyłączyło się wiele stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot z całego kraju. Inicjatywa ta została również objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

W dzień kulminacji Marszów dla Życia i Rodziny – w niedzielę 16 czerwca – we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odczytany list Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Biskupi przypominają w nim, że „nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka” oraz że „wielkie znaczenie dla poczynającego się życia ma kochająca się rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie rodziców”.

źródło: Ordo Iuris

ZOBACZ TAKŻE:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: