Ulicami polskich miast przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę ulicami Warszawy i innych polskich miast przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany pod hasłem “Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Manifestacje odbyły się w 16 miejscowościach. 

“Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny” – to hasło zjednoczyło w niedzielę 16 czerwca mieszkańców stolicy i okolic we wspólnym świadectwie. Uczestnicy XIX Marszu dla Życia i Rodziny podkreślali potrzebę troski o życie człowieka, jak i sprzeciwiali się zapisom uderzającym w rodzinę.

Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny

W niedzielę 16 czerwca ulicami stolicy, ale i kilkunastu innych miast w Polsce przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kościele św. Aleksandra, po której uczestnicy przeszli z Placu Trzech Krzyży pod Sejm, następnie Alejami Ujazdowskimi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie na plac przed Belweder.

Jak każdego roku wydarzenie zjednoczyło nie tylko rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów, ale osoby duchowne i konsekrowane, wszystkich, którzy swoją pracą i modlitwą wspierają rodziny w procesie wychowania młodego pokolenia.

Marsz był pięknym, radosnym świadectwem przywiązania do wartości życia już od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Chcemy pokazać całemu społeczeństwu, że rodzina jest źródłem szczęścia i radości, że warto być otwartym na przyjęcie dzieci i że w rodzinie można osiągnąć pełnię człowieczeństwa – mówił Paweł Kwaśniak, koordynator Marszów dla Życia i Rodziny.

źródło: Centrum Życia i Rodziny

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: