Zniewolenia duchowe to nie metafora!

Od kilkunastu lat jest aktywnym egzorcystą. Każdego tygodnia trafia do niego kilka przypadków opętań lub dręczeń przez demony. Na polskim rynku ukazała się książka ks. Stephena Rossettiego pt. „Dziennik Amerykańskiego Egzorcysty”. Książka dowodzi, że nawet najmniejszy z demonów jest znacznie silniejszy niż jakikolwiek człowiek. Dlatego egzorcysta zawsze ma przy sobie różaniec.

Wpisy w niniejszym dzienniku nie są w żaden sposób przesadzone. Niektóre fakty dotyczące poszczególnych osób zostały zmienione lub usunięte w celu ochrony ich tożsamości. Jednak każda z zamieszczonych tu relacji to faktyczny opis moich codziennych doświadczeń lub doświadczeń naszego zespołu. To prawda – bez upiększania czy efekciarstwa – uprzedza we wstępie książki „Dziennik Amerykańskiego Egzorcysty” jego autor ks. Stephen Rossetti.

Setki demonów w jednym ciele

I rzeczywiście opisy zmagań egzorcystów z demonami, które opętują ludzi są trudne do przyjęcia. Jak choćby historia osoby opętanej przez dziewięćset demonów, przypadki psów, które wyczuwają obecność demonów, czy klątwy, które mogą w efekcie prowadzić do opętań osoby, na które są one rzucone. W książce opisywane są, w nawiązaniu do tytułu, różne historie opętań. Dowiadujemy się z nich, jakie modlitwy pomagają w walce z demonami, jak reagują one na imię Jezusa, jak odmieniają one fizycznie człowieka opętanego. Nierzadko atakują egzorcystów, osłabiają ich. Ale książka to też bardzo cenne wskazówki jak unikać opętań. W jakich sytuacjach otwieramy demonom drzwi.

Zauważyliśmy też niszczycielski wpływ aborcji, zwłaszcza gdy członkowie rodziny są regularnie zaangażowani w jej przeprowadzanie. Każdy rodzaj grzechu ciężkiego jest zaproszeniem dla szatana – pisze ks. Rossetti. Warto pochylić się też nad tą częścią książki, która opisuje powszechne taktyki szatana i jego typowe kłamstwa.

Piekło pełne tych, którzy w nie nie wierzyli

Dziś wielu zaprzecza istnieniu piekła. Duchowny przywołuje słowa Jezusa, który jasno mówi o piekielnej rzeczywistości:

Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych – (Łk 13, 27–28, zob. też Mt 8, 12).

Rossetti wspomina też wielką katolicką mistyczkę, Świętą Faustynę, która mówiła: „tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło”. Egzorcysta ostrzega nas, że brak zainteresowania zniewoleniami duchowymi to wielki niebezpieczeństwo naszych czasów!

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: